محتوا محتوا

شهردار یزد خبر داد


جمالی نژاد با بیان اینکه در حوزه اتوبوسرانی باید به سمت ایجاد خطوط بی آر تی برویم گفت: طرح اجرای خط 3 بی آر تی با اعتبار 75 میلیارد ریال به شورای ترافیک ارائه شده و پس از تائید این شورا عملیات اجرایی آن در سال جاری آغاز خواهد شد.

شهردار یزد در مصاحبه با یزدامروز؛ در خصوص اقدامات  شهرداری یزد در راستای توسعه حمل و نقل عمومی اظهار داشت: در این خصوص باید به دو شکل عمل کرد اقدام فرهنگی و  سخت افزاری.

مهدی جمالی نژاد افزود: اقدامات فرهنگی که سازمان فرهنگی،اجتماعی باید به صورت قوی ورود کند این است که مردم باید نسبت به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس ها تشویق شوند چرا که در حال حاضر استفاده از این وسایل آن چنان که باید مورد توجه مردم قرار نگرفته است.

جمالی نژاد خاطر نشان کرد: باید به گونه ای فرهنگ سازی شود که مردم از دوچرخه و یا وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند و این موضوع نیاز به  آموزش شهروندی و ترغیب همشهریان عزیز دارد.

شهردار یزد تصریح کرد: در کنار اقدامات فرهنگی در حوزه سخت افزاری نیز باید اقدامات جدی صورت گیرد اقداماتی نظیر توسعه مسیر های دوچرخه سواری و ساماندهی رودخانه های شهر به عنوان رینگ دوچرخه برای استفاده عموم مردم که در حال مطالعه و تحقیق و بررسی آن هستیم.

وی با بیان اینکه در حوزه اتوبوسرانی باید به سمت ایجاد خطوط بی آر تی برویم گفت: طرح اجرای خط 3 بی آر تی با اعتبار 75 میلیارد ریال به شورای ترافیک ارائه شده و پس از تائید این شورا عملیات اجرایی آن در سال جاری آغاز خواهد شد

شهردار یزد اضافه کرد:  خط 3 بی آر تی یزد از میدان جهاد سازندگی واقع در بلوار شهید دهقان آغاز شده و با ادامه در مسیرمیدان صنعت، بلوار 17 شهریور،22 بهمن،دولت آباد،نواب صفوی،صابر یزدی و پایانه مسافربری امام خمینی (ره) روبروی زندان مرکزی به پایان خواهد رسید.

جمالی نژاد ادامه داد: این خط بی آر تی دارای 20 ایستگاه بوده و عملیات ساخت ایستگاه های آن تا سه ماه آینده شروع خواهد شد.

شهردار یزد از تعمیر و بازسازی 30 دستگاه اتوبوس شهری هم  خبر داد و اظهار داشت: این تعداد اتوبوس پس از بازسازی در چرخه ناوگان حمل و نقل عمومی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: تلاش کردیم درحوزه تاکسی رانی نیز تاکسی های جدید را وارد چرخه حمل و نقل عمومی یزد کنیم که در این زمینه  تاکسی های برلیانس  با شرایط بسیار عالی تحویل ناوبران تاکسی می شود که امیدواریم با استقبال این عزیزان بتوانیم تاکسی های مدرن را به شهر یزد تزریق کنیم.
 

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار