پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر عامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری یزد خبر داد

اجرای طرح نورپردازی مسیر ویژه گردشگری در بافت تاریخی یزد تا پایان سال


مدیر عامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری یزد از اجرای طرح نورپردازی مسیر ویژه گردشگری در بافت تاریخی تا پایان سال جاری خبر داد.

به گرازش خبرنگار یزد امــــــــــــروز؛ مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری یزد پیش از ظهر امروز در نشستی خبری با خبرنگاران گفت: مجموعه اقدامات شهرداری در سال های گذشته مبتنی بر طرح های عمرانی بود اما در یکسال گذشته رویکرد رسیدگی به منظر و مبلمان شهری نیز در نظر گرفته شده که این وظیفه به این سازمان محول شده است.


مسعود تاج آبی ادمه داد: سازمان رفاهی تفریحی شهرداری که در سالیان قبل به عت کم کاری در حوزه زیباسازی شهری بسیاری از تجهیزات و بودجه خود را از دست داده بود با تلاش های صورت گرفته، این منابع به سازمان عودت داده شده است.


تاج آبی بودجه این سازمان را در سال 91یک ونیم میلیارد تومان برشمرد و گفت:این بودجه  در،سال 92 به بیش از سه میلیارد و درسال93 به بیش از 7میلیارد تومان رسید.

وی رشد  بودجه سال جاری سازمان مطبوعش را 30 درصد اعلام  کرد و افزود : با تمهیدات پیش بینی شده ، بودجه امسال به  رقم ، 10 میلیارد تومان خواهد رسید.


 مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری یزد از مقابله جدی این سازمان با بهره برداری های تبلیغاتی غیرمجاز عنوان کرد و افزود: نصب بنرهای تبلیغاتی برپشت بام ها موسسات،ادارات و سازمان ها و سردر مغازه ها از مصادیق  بهره برداری های تبلیغاتی غیرمجاز محسوب شده و تخلف می باشد.

 

وی اضافه کرد :  طبق تحقیقات انجام شده ، در آمد حاصل ازاین نوع تبلیغات 8برابر درآمد این سازمان است .

 

تاج آبی بهسازی و زیباسازی ایستگاه های اتوبوس،  اجرای نورپردازی میادین، بلوارها و پل های هوایی و زیرگذر،نصب المان های مناسبتی و دائمی؛نصب مخزن زباله و نیمکت با استفاده ازعناصر طبیعی، دیوار نگاری برخی دیوارها و نصب تندیس شهدا وبزرگان یزد درسطح شهر را ازاقدامات سال گذشته این سازمان دانست و اضافه کرد:  طرح نورپردازی مسیر ویژه گردشگری در بافت تاریخی در حال مطالعه و بررسی بوده  و انشاالله تا پابان سال اجرایی می شود.


وی با انتقاد از عدم همکاری برخی دستگاه ها با این سازمان خاطرنشان کرد: در بحث سیستم روشنایی و نورپردازی شهر دربرخی اوقات با قطع برق از طرف اداره برق مواجه هستیم و در زیباسازی بافت تاریخی نیز سازمان میراث فرهنگی ، ساز و کارهای بسیار سخت گیرانه ای دارودر این زمینه همکاری چندانی وجود ندارد.


 مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری، با ارائه توضیحاتی درخصوص هزینه المان های سطح شهرگفت: متاسفانه در ابن باره شابعات فراوانی وجود دارد و مبالغی مطرح می شود که حقیقت ندارد

وی تصریح کرد: سازمان رفاهی تفریحی نیز در زمینه هزینه کرد خود ضوابطی دارد و در زمینه  المان ها نیز مبالغ  کمتر از مبالغ مطرح شده می باشد.


 


آخرین اخبار آخرین اخبار