پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد:

اجرای پویش «من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من» در یزد/ مدرسه خیرساز اوتیسم در دهه فجر افتتاح می‌شود


ذاکر گفت: با همت جامعه خیرین مدرسه‌ساز و با هماهنگی سازمان نوسازی، پویش ملی «من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من» در استان یزد در حال اجراست.

به گزارش یزد امروز، جواد ذاکر در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به برگزاری طرح «آجر به آجر» در استان یزد گفت: این طرح به منظور فرهنگ‌سازی در زمینه مدرسه‌سازی و زمینه‌سازی برای مشارکت افراد خیر با هر سطح از توان مالی، در مدرسه‌سازی اجرا شده و در قالب آن آحاد جامعه با هر میزان درآمد و در هر سطح و طبقه‌ای می‌توانند حتی با اهدای هزینه خرید یک آجر، در مدرسه‌سازی سهیم شوند.

وی ادامه داد: طرح آجر به آجر ابتدا در قالب پویش محرم اجرا شد که بالغ بر پنج هزار و 200 نفر در استان یزد در این پویش شرکت کردند و در نتیجه با احداث مدرسه‌ای در خضرآباد و با همکاری گروه جهادی به ثمر نشست و در همین راستا  با همت جامعه خیرین مدرسه‌ساز و با هماهنگی سازمان نوسازی کشور، پویش ملی «من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من» در استان یزد نیز در حال اجراست که تاکنون یک هزار و 200 نفر در این طرح مشارکت داشتند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان یزد ادامه داد: با اجرای پویش «من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من» در استان یزد، خیری نیز در این زمینه اعلام آمادگی کرده است و مقرر شد مدرسه‌ای با 6 کلاس در منطقه خویدک احداث شود، عملیات اجرایی این مدرسه آغاز شده و برای مهرماه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

ذاکر با اشاره به مشارکت خیران استان در زمینه مدرسه‌سازی گفت: خیران استان در 9 ماهه نخست امسال 195 میلیارد تومان در پروژه‌های بزرگ خیری مشارکت داشتند که این میزان 6 برابر تعهدی بوده است که اداره کل نوسازی به سازمان داده بوده است، همچنین 26 پروژه در ابتدای سال کلنگ خورد و عملیات اجرایی آن‌ها شروع شده است.

وی ادامه داد:در برخی شهرستان‌های استان یزد اقدامات خوبی در زمینه مدرسه‌سازی انجام گرفته است، از جمله اینکه طرح «هر کارخانه یک مدرسه» در شهرستان میبد اجرایی شده است، همچنین شرکت‌های فولادی در اردکان اجرای 5 پروژه در این شهرستان را متقبل شدند و در شهرستان بافق، اشکذر، مهریز و ابرکوه هر کدام به نحوی اقدامات خوبی از سوی خیران و صنعتگران خیر انجام گرفته و در شهرستان‌هایی چون بهاباد، خاتم و تفت مشارکت خیران کمرنگ بوده است.

ذاکر با اشاره به کنگره چهار هزار شهدای استان یزد گفت: در راستای اجرای این کنگره برای هر دستگاهی اهدافی مشخص شده است که اداره نوسازی مدارس استان نیز علاوه بر پروژه‌های جاری، در سطح چهار هزار مترمربع اقدام به بهسازی و توسعه مدارس در مناطق محروم، استانداردسازی مدارس، تعمیرات و تجهیز مدارس در همین متراژ در استان خواهد کرد.و

وی در خصوص همکاری و تعامل اداره نوسازی با سایر دستگاه‌ها و گروه‌های جهادی و خیری گفت: به‌تازگی این اداره اقدام به همکاری با گروه‌ها و بنیادهای خیری برای احداث و توسعه مدارس در استان کرده است به گونه‌ای که احداث مدرسه خضرآباد با همکاری گروه جهادی شهید الله دادی شروع شده است، همچنین با همکاری قرارگاه سازندگی و توسعه اقدام به توسعه مدرسه در بخش محروم چاهک کرده‌ایم. همچنین بنیاد علوی، بنیاد برکت و بنیاد قلم چی از جمله مجموعه‌هایی هستند که برای توسعه و مدرسه‌سازی در استان با آنها همکاری داریم.

مدیرکل نوسازی عنوان کرد: یکی از اهداف سال 99 طرح مکان‌یابی و باز تخصیص مکان‌های آموزشی است که بر اساس این طرح توسعه متوازن و عادلانه فضاهای آموزشی را خواهیم داشت و کمک می‌کند با راهنمایی خیران همه نقاط به صورت عادلانه از مکان‌ها و فضاهای آموزشی بهره‌مند شوند.

ذاکر گفت: با توجه به افزایش سالانه جمعیت 6هزار و 300 نفری جمعیت دانش‌آموزی در  استان یزد، مهاجرپذیر یزد و همچنین با توجه تخریبی بودن 27 درصد مدارس استان در حال حاضر دو هزار و 40 کلاس درس مورد نیاز است که به اعتبار یک هزار و 200 میلیارد تومانی نیاز است و برای ما نکته قابل اتکا در این زمینه حضور خیران مدرسه‌ساز است.

وی با افتتاح پروژه‌های این اداره کل برای  دهه فجر امسال عنوان کرد: امسال 23 پروژه با 165 کلاس درس در متراژ 30 هزار و 200 مترمربع افتتاح خواهد شد و بنا داریم در مهرماه سال 1400 نیز 220 کلاس درس را در قالب 33 پروژه به بهره‌برداری برسانیم.

ذاکر با بیان اینکه اتمام پروژه‌های خیری در استان به اعتباری حدود 200 میلیارد تومان نیاز است، گفت: در ایام دهه فجر، دو مدرسه ویژه دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در استان یزد افتتاح خواهد شد که یکی از آنها مدرسه خیر ساز اوتیسم در شهرک رزمندگان و دیگری مدرسه خیرساز ویژه دانش آموزان جسمی حرکتی در امامشهر است، با توجه به تجهیزات خاص این مدارس، اعتبارات زیادی برای تجهیز آنها نیاز بود با تلاش‌هایی که صورت گرفت و تأمین اعتبار 4 میلیارد تومانی برای خرید تجهیزات، احتمالاً این دو مدرسه در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسند.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار