پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

فروشنده یزدی: نمایشگاه زباله دان نیست!

اجناس«بنجل»در نمایشگاه بهاره یزد بیداد می کند/ عرضه گوشت ماهی با کیفیت بالا /اگر جنس خوب پیدا کردید سلام مرا به آن برسانید!


گشتی در فروشگاه‌ بهاره یزد نشان می‌دهد که این فروشگاه‌ها مورد استقبال مردم قرار گرفته‌است، گرچه به نظر می‌رسد که اغلب نتوانسته‌اند رضایت مردم را جلب کنند اما بازدید کنندگانی هم بودند که از خرید خود رضایت داشتند.

به گزارش خبرنگار یزد امــــروز، در آستانه بهاری دیگر، بازارچه بهاره یزد میزبان خرید عید مردم  با انواع کالا با رنگ و بوی بهاری است، غرفه هایی که توسط اتاق اصناف دایر شده با هدف  تامین اقلام مورد نیاز شب عید مردم با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب اعلام شده است.

 

بازارچه‌  بهاره  یزد گرچه هر سال مشتریان بسیاری را به خود جذب می‌کند اما نتوانسته‌ رضایت مخاطبان خود را جلب کند و در این میان دولتمردانی که سعی دارند با نظارت بر قیمت ها این تب را فروکش دهند اما نتیجه این تلاش ها نه تنها کاهش قیمت اجناس نیست بلکه اعلام تورم صفر درصدی که مردم نمی توانند آن را لمس کنند.

 

گشتی در فروشگاه‌ بهاره یزد نشان می‌دهد که این فروشگاه‌ها مورد استقبال مردم قرار گرفته‌اند، گرچه به نظر می‌رسد که اغلب نتوانسته‌اند رضایت مردم را جلب کنند اما  بازدید کنندگانی  هم بودند  که از خرید خود رضایت دارند.

 

اجناس بنجل درغرفه ها بیداد می کند/ نمایشگاه زباله دان نیست!/ تحویل دستگاه کارت خوان به فروشندگان بعد از اتمام نمایشگاه

 

یک فروشنده یزدی با اشاره به اینکه اجناس بنجل در مغاز ها بیداد می کند با عبارتی طنزآمیز می‌گوید: اگر جنس خوب پیدا کردید سلام مرا به آن برسانید!


وی عنوان کرد: کیفیت پایین کالا، قیمت نچندان مطلوب و همچنین توقع  و حساسیت مردم در خرید منجر شده مردم بیشتر نظاره گر باشند تا خریدار!

 

 

این فروشنده کفش یزدی با اشاره به اینکه فروشند گان از وضعیت  به هم ریخته و کثیف نمایشگاه  گله دارند بیان کرد: علاوه بر در خواست مکرر از سوی فروشندگان  تا کنون توجهی به نحوه نظافت نشده و حتی سیستم گرمایش و سرمایش نمایشگاه  دکوری بیش نیست.

 

وی با بیان اینکه با تدبیر مسئولین زمان تحویل  دستگاه کارت خوان به فروشندگان را به بعد از اتمام نمایشگاه  موکول کرده است گفت: مسئولین سه روز بعد از شروع نمایشگاه با اطلاع رسانی  مبنی بر اینکه فروشندگان می توانند با  واریز وجه  دو میلیون در بانک سپه  بعد از سه روز از دستگاه کارت خوان بهرمند شوند سنگ تمام گذاشتند!

 

جیب خالی، مارا شرمنده اهل وعیال می کند/ در بدو ورود از قیمت بالا شوکه شدم! بهتر است مسئولین همه این بساط را برچینند!

شهروند دیگری با بیان اینکه کالاهای مورد نیاز در نمایشگاه  به وفور دیده می شود اما جیب خالی ما را شرمنده اهل وعیال می کند اظهار داشت: دولت در سطح وسیع اعلام کرد که تورم صفردرصد است اما تعجب ما در این است که چرا ما این احساس را نمی کنیم.

 


وی با بیان اینکه در بدو ورود از قیمت بالای گیاه دارویی مرزنگوش نسبت به بیرون تعجب کردم گفت: قیمت بالا و کیفیت پایین، بهتر است مسئولین  همه این بساط را برچینند!

 

این شهروند دارالعباده اعلام کاهش تورم درماه های گذشته از طرف دولت را قبول نداشته واظهارکرد: اگر تورم پایین آمده باشد قاعدتاً مردم خرید می کنند.

 

اگر جنس خوب پیدا کردید سلام مرا به آن برسانید!/چند ساعتی سرگردانم اما جنس دلخواهم را پیدا نکردم

یک شهروند یزدی با بیان اینکه  کثرت جمعیت در این نمایشگاه ، قیمت مناسب را  در ذهن  تداعی می کند اظهار داشت: متاسفانه بیشتر مردم نظاره گرند تا خریدار و من هم با وجود  گشتی یک ساعته با سرگردانی نتوانستم کالایی را با قیمت مناسب خریداری کنم.

 

 

طراح گرافیک با اشاره به اینکه وعده مسئولین صرفاً در حد شعار باقی مانده افزود: متاسفانه آثار تورم صفر درصد در زندگی  احساس نکردم اگرچه شیب تورم نسبت به گذشته بهتر شده است.

 

قیمت گوشت سفید درنمایشگاه مناسب است /امیدوارم مذاکرات هسته ای به سرانجام رسد


یک خریدار گوشت سفید، قیمت گوشت سفید اعم  از مرغ و ماهی را نسبت  بازار مناسبتر دانست و بیان کرد: من به علت تجمع مردم به این مکان آمده ام و از قیمت ها در مجموع  مناسب است.

 

 

وی با بیان  اینکه مردم پول و قدرت خرید ندارند و بازار در رکود است و خرید و فروش چندانی نمی شود گفت : انتظار می رود مسئولین با توجه به اینکه  سطح توقعات مردم هر سال  بالا می رود، حداقل  به فکر افزایش قدرت خرید مردم باشند.


این کارمند دولت در خصوص اینکه مسئولین هر ماه از کاهش تورم  دم زده  و با مذاکرات پی در پی درصدد کاهش فشار اقتصادی هستند گفت: مذاکرات هسته ای و شکاف تحریم در زندگی شخص بنده نمود پیدا نکرد هرچند امیدوارم این مذاکرات بالاخره به سر انجام رسد.

 

نمایشگاه های بهاره تنها امید قشر ضعیف جامعه است/ به خرید جزئی بسنده کردم!

کارمند شرکت نفت به خبرنگار یزد امروز گفت: با وجو اینکه خریدی جزئی داشتم اما متاسفانه  یکسری اقلام ضروری مانند مرغ منجمد  وپوشاک آن کیفیت چندانی ندارد و من به این خرید جزئی بسنده کردم.

 

 

وی اذعان داشت: قیمت اقلام با بیرون توفیقی نداشته و مسئولین بایستی به این درک رسیده باشند که برخی از مردم توانایی خرید عید ندارند و یقیناً  باید تمهیداتی برای  خرید قشر ضعیف جامعه در  نمایشگاه بهاری فراهم شود.


این شهروند یزدی با اشاره به اعلام تورم صفر درصد توسط مسئولین گفت: مسئولین بایستی سنجیده  سطح قشر های کم درآمد را هم لحاظ کنند وآمارهای کاهش تورم را براساس گزارشات کاغذ اعلام  نکنند  بلکه عملا وارد جامعه شده وتورم را واقعا مهار کنند.

 

اعلام تورم صفر توسط رئیس جمهور به نوعی نمره صفر به اقتصاد ایران است/ مسئولین بر گرانی واقفند اما دست از شعار برنمی دارند!

یکی دیگر از شهروندان یزدی با اشاره به اینکه اعلام تور صفر توسط رئیس جمهور به نوعی نمره صفر به اقتصاد ایران است گفت: هر روزی که می گذرد اقلام ضروری و مایحتاج زندگی از سبد خریدم کسر شده و مجبور به خرید کالایی مشابه با کیفت بدتر می شوم.

 


وی با اشاره به اینکه مسئولین خود بر گرانی و شرایط نامطلوب اقتصادی واقفند گفت: شایسته است مسئولین به جای تکیه بر  حرف و شعار از تولید داخلی حمایت کنند و به درد مردم برسند.

 

این کارمند دولت در پایان تاکید کرد: گرچه قیمت‌های کالاهای اساسی دراین بازار کمتر از بازار بیرون است ولی کیفیت کالاها نیز به شکل محسوسی پایین‌تر به نظر می‌رسد.

 

چگونه ممکن از توررم به صفر برسد اما  قیمت  فندق از 45 هزار به 120 هزار تومان افزایش یابد!

فروشنده آجیل وخشک بار با اشاره به اینکه  اکثر مشتری ها نظاره گر کالا هستند  گفت: با توجه به نزدیک بودن سال نو وشب عید مردم از وسایل مورد نیاز سر سفره هفت سین ازجمله آجیل خریداری نمی کنند، بیشتر مردم فقط قیمت می پرسند وخرید نمی کنند واگرهم خریدی باشدخیلی کم واز قیمت ها  رضایت ندارند.


وی یا اظهار تعجب از سخنان مسئولین در کاهش تورم و رسیدن به صفرگفت: چگونه ممکن از توررم به صفر رسیده است قیمت  فندق از 45 هزار به 120 هزار تومان  و گوشت گوسفندی از 26  به 28 هزار تومان رسیده است.

 

قیمت مناسب است اما کیفیت قابل قبول نیست/ از طی کردن مسیر طولانی پشیمانم!
یکی دیگر از شهروندان یزدی با انتقاد از مکان نامناسب نمایشگاه گفت:  به صرف نیست که مسافت طولانی را به خاطر اندک تفاوت قیمت با بازار طی شود  و من با وجود اینکه این مسافت طولانی را طی کردم اما از اقلام این نمایشگاه به هیچ وجه راضی نیستم.

 

وی  با بیان اینکه  به طور کلی این بازار نه کیفیت قابل قبولی دارد، نه قیمت‌های آن به اندازه لازم شکسته‌اند گفت: ولی به هرحال این بازار مکانی است که همه اقلام از قبیل گوشت، مرغ، برنج، خشکبار و پوشاک را با هم عرضه می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود که مشتریان بتوانند همه اقلام مورد نیاز خود را با هم از اینجا بخرند و مدام مجبور نشوند از این بازار به آن بازار روند.

 

ماهی با کیفیت خوبی عرضه شده است/مصرف مایحتاج ضروری زندگیم روز به روز کم می شود

خانم خانه دار در مصاحبه با خبرنگار یزد امروز با اشاره به اینکه  مصرف مایحتاج ضروری زندگیم  نیز کمتر شده است گفت: قیمت  اکثر اجناس بالا تر رفته است مسئولین به حرف خود عمل نکردند تورم نه تنها  پایین نیامده بلکه  روز به روز به آن افزوده شده است.

وی از قیمت و کیفیت بالای ماهی در نمایشگاه  اظهار رضایت داشت و گفت: ماهی با کیفیت خوبی عرضه شده و من از قیمت و کیفیت آن رضایت دارم  و مردم هم استقبال خوبی کردند.

 

 


آخرین اخبار آخرین اخبار