پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

سردار احمدی مقدم در جمع خبرنگاران یزدی:

احتمال دو برابر شدن جرایم رانندگی در سال آینده/ارتقای امنیت اجتماعی و قانون گرایی ازمهمترین اهداف نیروی انتظامی است


فرمانده ناجا در جمع خبرنگاران یزدی گفت:طبق قانون جرایم رانندگی در کشور باید هر سه سال یکبار مورد بازنگری قرار بگیرد و شورای عالی هماهنگی ترافیک پس از بررسی های کارشناسانه مشترک با پلیس پیشنهاد 2 برابری نرخ جرایم را به هیات وزیران ارسال کرده که البته میزان افزایش در جدول تخلفات رانندگی براساس نوع تخلف متغیر خواهد بود.

به گزارش خبرنگاریزد امــــروز؛ فرمانده نیروی انتظامی کشوردر جمع خبرنگاران ارتقای امنیت اجتماعی و قانون گرایی را مهمترین اهداف نیروی انتظامی بیان کرد و گفت: نیازها و مطالبات اجتماعی در هر استان متفاوت می باشد که در 2سال گذشته به دلیل افزایش سرقت ها در کشور، پلیس برروی این جرم متمرکز شده و آن را کاهش داده است.


وی کاهش 5 درصدی سرقت در استان یزد را نشانه تلاش عوامل انتظامی استان دانست و افزود: کنترل مرزهای کشور در ورود کالای قاچاق و مواد مخدر و همچنین کاهش ترافیک وتصادفات از دیگر برنامه های پلیس است.


وی در پاسخ به سوال خبرنگار یزد امروز در خصوص اتفاقات اخیر گلپایگان و میزان اثر گذاری برخورد قاطعانه دستگاه قضا در کاهش چنین جرائمی گفت: در خصوص مبارزه با جرائم خشن، هم نیروی انتظامی و هم دستگاه قضایی سریع و قاطع برخور داشته واین اقدامات باعث کاهش اینگونه جرائم شده است.


وی همچنین در پاسخ به سوال دیگرخبرنگار یزد امروز مبنی بر احتمال افزایش جرایم رانندگی در سال آینده گفت: طبق قانون جرایم رانندگی در کشور باید هر سه سال یکبار مورد بازنگری قرار بگیرد و شورای عالی هماهنگی ترافیک پس از بررسی های کارشناسانه  مشترک با پلیس پیشنهاد 2 برابری نرخ جرایم را به هیات وزیران ارسال کرده که البته میزان افزایش در جدول تخلفات رانندگی براساس نوع تخلف متغیر خواهد بود.


وی اضافه کرد: این طرح در کمیسیون های دولت در حال بررسی برای تصمیم گیری نهایی بوده وتاکنون دولت آن را به تصویب نرسانده،  که در صورت تصویب نهایی، اجرایی خواهد شد.

آخرین اخبار آخرین اخبار