محتوا محتوا

معاون جهاد کشاورزی میبد خبر داد


معاون جهاد کشاورزی میبد از احداث اولین واحد تمام اتوماتیک پرورش مرغ تخم گذار به ظرفیت 30 هزار قطعه در روستای مرور خبر داد.

به گزارش یزدامروز به نقل از میبد خبر، علی اصغر دهقانپور معاون جهاد کشاورزی میبد در مورد وضعیت تولید تخم مرغ در شهرستان بیان کرد: در شهرستان میبد 2 واحد فعال پرورش مرغ تخم گذار در مزرعه کلانتر وجود دارد و 1 واحد نیز پروانه تاسیس آن صادر شده و در حال احداث در روستای مرور می باشد.

وی افزود: 2 واحد فعال پرورش مرغ تخم گذار در مزرعه کلانتر یکی به ظرفیت 30 هزار قطعه درسال و در زمینی به مساحت 4 هزار متر مربع و دیگری با 16 هزار قطعه در سال و در زمینی به مساحت 2 هزار متر مربع بوده که در حال حاضر جمعا 46 هزار مرغ تحم گذار در شهرستان موجود می باشد.

دهقانپور در مورد تولید تخم مرغ این دو واحد اظهار کرد: این دو واحد روزانه 2 تن تخم مرغ تولید کرده و ظرفیت تولید سالیانه 550 تن تخم مرغ را در سال دارند. تخم مرغ های تولیدی از این دو واحد علاوه بر تامین نیاز مصرفی شهرستان به شهرستانهای همجوار، مرکز استان و استانهای همجوار نیز صادر می شود.

معاون جهاد کشاورزی میبد در مورد اشتغالزایی این دو واحد گفت: در این دو واحد جمعا 8 نفر به طور مستقیم و 6 نفر نیز بطور غیر مستقیم فعالیت دارند و جهاد کشاورزی از این دو واحد خواسته تا از نیروی کار بومی منطقه استفاده شود.

وی در مورد احداث سومین واحد پرورش مرغ تخم گذار در شهرستان میبد ابراز داشت: اولین واحد تمام اتوماتیک پرورش مرغ تخم گذار به ظرفیت 30 هزار قطعه در روستای مرور میبد در زمینی به مساحت 6 هزار متر مربع احداث می شود که با بهره برداری از این واحد سالانه 390 تن به ظرفیت تخم مرغ تولیدی شهرستان افزوده می شود. امیدواریم این واحد با همکاری مسئولین شهرستان و دریافت تسهیلات اشتغالزایی روستاها در سال آینده به بهره برداری برسد.

دهقانپور ادامه داد: هدف ما تولید تخم مرغ ارگانیک و سالم می باشد به همین منظور کارشناسان جهاد کشاورزی میبد بصورت مداوم جیره غذایی مرغهای تخم گذار بررسی و کنترل شده تا با تغذیه مناسب این مرغ ها و استفاده طیور از منابع غذایی عاری از هر گونه آنتی بیوتیک و مواد افزودنی بتوان تخم مرغی سالم و ارگانیک با منبع غذایی بالا به دست مصرف کننده برسانیم. به همین دلیل کیفیت تخم مرغ تولیدی شهرستان با توجه به جیره خاص، نور کافی و فاکتورهای موثر بر تولید که کاملا کنترل شده می باشد از وضعیت خوبی برخوردار است.

معاون جهاد کشاورزی میبد  در پایان با اشاره به خواص فراوان تخم مرغ تصریح داشت: تخم مرغ دارای کاملترین و با کیفیت ترین پروتئین در مقایسه با سایر موادغذایی، دارای حداقل 13 نوع ویتامین و مواد معدنی ضرووری بدن، مهمترین منابع کولین و لوتئین ضروری برای سلامت سیستم عصبی، قلبی عروقی و بینایی و در نهایت اینکه فاقد کلسترول مضر می باشد بنابراین به مردم و بخصوص زنان باردار توصیه می شود از این ماده غذایی بسیار مهم استفاده کنند.

انتهای پیام/اد

 


آخرین اخبار آخرین اخبار