پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

در پی اصابت راکت به اطراف سفارت کشورمان صورت گرفت

احضار کاردار عربستان به وزارت خارجه/اعتراض شدید تهران به ریاض


سخنگوی وزارت خارجه در پی اصابت راکت به اطراف سفارت کشورمان گفت: به دنبال حملات هوایی امروز به اهداف نزدیک به سفارت ایران در صنعا، کاردار عربستان سعودی در تهران بعدازظهر امروز (دوشنبه) به وزارت خارجه احضار و یادداشت رسمی اعتراض کشورمان به وی تسلیم شده است.

به گزارش یزد امـــــروز؛ «مرضیه افخم» سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: بدنبال حملات هوایی روز جاری به اهداف نزدیک به سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا، کاردار عربستان سعودی در تهران بعد از ظهر امروز (دوشنبه) به وزارت امور خارجه احضار و یادداشت رسمی اعتراض کشورمان به وی تسلیم شده است.

 

 

مرضیه افخم با اشاره به اینکه کارداراز سوی رئیس اداره خلیج فارس احضار شده است، اضافه کرد: مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به کاردار ابلاغ و خواستار توضیح روشن دولت عربستان سعودی می‌باشیم.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه مسئولیت مستقیم و بین‌المللی عربستان و کشورهای مشارکت کننده در حملات هوایی در زمینه هرگونه خسارت احتمالی و لزوم تضمین سلامت و امنیت دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران در یمن را مورد تاکید قرار داد.

 

 

امیرعبداللهیان: کاردار عربستان به وزارت خارجه احضار شد
معاون وزیر خارجه ایران از احضار کاردار عربستان در تهران به وزارت خارجه در پی اصابت راکت به اطراف سفارت کشورمان در پایتخت یمن خبر داد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران،حسین امیرعبداللهیان معاون عربی آفریقای وزیر امور خارجه از برخورد راکت یا موشکی به نزدیکی سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا پیش از ظهر امروز خبر داد.

حسین امیرعبداللهیان در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما گفت: متأسفانه راکت یا موشکی به چند متری سفارت کشورمان در صنعا اصابت کرده و شیشه های سفارتخانه شکسته شده است اما خوشبختانه سفیر و کادر دیپلماتیک ما صدمه ندیده‌اند.

وی افزود: در پی این حادثه کاردار عربستان سعودی در تهران را به وزارت امور خارجه احضار و با ارائه یادداشت اعتراضی، به مقامات سعودی رسماً گوشزد کردیم که وظایفشان را در قبال حفظ دیپلمات ها و اماکن دیپلماتیک ایفا کنند.

معاون وزیر امور خارجه هشدار داد: صریحاً اعلام می کنیم سفارت کشورمان در صنعا به فعالیت هایش ادامه خواهد داد و مسئولیت مستقیم هرگونه حادثه‌ای را که منجر به ایجاد مشکل برای اقدامات دیپلماتیک سفارت کشورمان در صنعا شود متوجه عربستان سعودی به عنوان کشور متجاوز علیه یمن می دانیم.


آخرین اخبار آخرین اخبار