محتوا محتوا

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان یزد عنوان کرد


رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان یزد از اختلاف 20سانتی متری سرانه فضای ورزشی در یزد نسبت به استاندارد کشوری خبر داد و اظهار داشت: استاندارد سرانه فضای ورزشی در کشور 70 سانتی‌متر مربع بوده که این رقم در یزد 50 سانتی‌متر مربع است.

به گزارش خبرنگار یزدامروز؛ رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان یزد از اختلاف 20سانتی متری سرانه فضای ورزشی در یزد نسبت به استاندارد کشوری خبر داد و اظهار داشت: استاندارد سرانه فضای ورزشی در کشور 70 سانتی‌متر مربع بوده که این رقم در یزد 50 سانتی‌متر مربع است.

داوود فتح‌آبادی که درجمع خبرنگاران سخن می گفت در ادامه خاطرنشان کرد: هرچند با مساعدت فرمانداری اعتبار ورزشی شهرستان یزد نسبت به سال گذشته به 2 برابر افزایش‌یافته اما این رقم نیز کافی نیست و مسئولان شهرستان باید در این زمینه تعامل بیشتری داشته باشند.

وی بابیان اینکه در شهرستان یزد 18 هزارمرد و 15 هزار زن ورزشکار سازمان‌یافته وجود دارد گفت: این آمار در مقایسه با جمعیت شهرستان و بالا بودن میزان شیوع بیماری‌های خطرناک غیر واگیر نظیر دیابت و سرطان در یزد، آمار قابل قبولی نیست.

فتح‌آبادی با اشاره به فعالیت 284 باشگاه ورزشی در شهرستان یزد بر ضرورت حمایت مسئولان از ورزش‌کاران و متصدیان امر ورزش تأکید کرد و گفت: با توجه به پتانسیل‌های بالای استان اگر مسئولان استان و شهرستان‌ها در حمایت از ورزش قهرمانی و حرفه‌ای همت کنند مطمئناً استان یزد در ورزش قهرمانی و حضور درتیم‌های ملی در آینده حرفه‌ای زیادی خواهد داشت هرچند که در حال حاضر نیز 29 نفراز ورزشکاران استان در رشته‌های فوتبال ساحلی، دوچرخه‌سواری، تیرکمان، تیراندازی با تفنگ، کشتی آلیش بانوان، شمشیربازی و اسکواش موفق به راه‌یابی به تیم‌های ملی شدند.

وی با ابراز این مطلب که 1 درصد از درآمدهای نفتی در استان‌های نفت‌خیز به توسعه ورزش اختصاص دارد ابراز امیدواری کرد با توجه به وجود معادن فراوان در استان و با پیگیری‌های نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولان ارشد استان، 1 درصد از منابع حاصله از بهره‌برداری معادن به حوزه ورزش اختصاص یابد.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار