پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

دخالت ها همچنان ادامه دارد/

ادعای جدید کمیسر شورای حقوق بشر درباره ایران در برابر سکوت مسئولان


در حالی که تنها چند ماه از توافق اولیه (برجام) می گذرد، بهانه های حقوق بشری غرب برای اعمال فشارهای دیگری بر ایران شروع شده است.

به گزارش یزدامـــــروز به نقل از راه دانا؛ در حالی که چند ماهی از توافق اولیه ایران و 5+1 می گذرد، دخالت های غرب در امور ایران، نه تنها کمتر نشده، بلکه این دخالت ها روز به روز بیشتر هم می شود.

 

غرب اگرچه ادعا میکند تحریم های هسته ای را برخواهد داشت اما به دنبال راه های دیگری برای وضع تحریم ها علیه ایران است.

 

از همان روزهای نخست بعد از توافق، بهانه‌های حقوق بشری درباره ایران مطرح شد تا تحریم های جدید علیه ایران به بهانه حقوق بشر وضع شود.

 

پس از اتهامات زیادی که در خصوص حقوق بشر از سوی غربی ها با رهبری آمریکا به ایران زده شد، روز گذشته زید رعد الحسین که پس از ناوی پیلای به عنوان کمیسر عالی شورای حقوق بشر انتخاب شده، در سخنان افتتاحیه خود در این اجلاس، ضمن استقبال از حصول توافق اتمی با ایران تاکید کرد که جمهوری اسلامی می‌‌بایست در زمینه حقوق بشر نیز خودش را ارتقا دهد.

 

این شاهزاده اردنی اضافه کرد: «صدور بی‌رویه احکام اعدام، محدود بودن حق برخورداری از محاکمه عادلانه و ادامه بازداشت روزنامه‌نگاران، وبلاگ‌نویسان و کنشگران حقوق بشر دلایل اصلی نگرانی ما درباره ایران هستند.»

 

تکرار ادعاهای حقوق بشری از سوی شورای حقوق بشر در خصوص ایران، نه تنها مبنای حقوقی نداشته بلکه در خصوص کشورهای مختلف ادعاهای مختلفی طرح می شود.

 

این شاهزاده اردنی درحالی از نقض حقوق بشر در ایران صحبت می کند که حکومت های ظالمانه کشورهای عربی بیشترین نقض حقوق بشر را داشته اند.

 

کشورهای غربی هم اوضاع خوبی از نظر وضعیت حقوق بشر ندارند اما این موضوع هیچگاه به چشم مدعیان دروغین حقوق بشر نیامده است.

 

موارد متعدد نقض حقوق بشر در آمریکا از جمله رشد پدیده نژادپرستی، تبعیض گسترده علیه آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار، افزایش فزاینده اسلام ستیزی و مبارزه با اقلیت‌های مذهبی، تبعیض علیه مهاجرین، خشونت لجام گسیخته پلیس آمریکا علیه شهروندان آمریکایی، حمایت بدون قید و شرط آمریکا از جنایت‌های رژیم صهیونیستی در منطقه و ... تنها بخشی از موارد نقض حقوق بشر توسط غرب است.

 

البته  طرح تدریجی بهانه های حقوق بشری غرب علیه ایران پس از حل و فصل شدن نسبی بهانه هسته ای، قابل پیش بینی بود چرا که رهبر انقلاب نیز بارها بر بهانه بودن مسئله هسته ای تأکید کرده بودند.

 

با طرح ادعاهای واهی علیه ایران که هر روز از سوی غرب بیشتر و بیشتر می شود، لزوم پاسخگویی مسئولین به این ادعاها نیز بیشتر احساس می شود.

 

 


آخرین اخبار آخرین اخبار