پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد خبر داد

اراده کمیته امداد استان یزد برای خانه دار کردن مددجویان تا پایان سال آینده/خودکفایی 1500خانوار نیازمند


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با بسیج سازندگی منعقدشده و با کمک‌های خیرین و مسئولان استان، اراده کمیته امداد بر خانه‌دار کردن مددجویان قرارگرفته و بنا داریم تا پایان سال 1396 تمامی مددجویان تحت پوشش خود را خانه‌دار کنیم.

به گزارش یزدامروز؛ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد در مصاحبه اختصاصی با یزد رسا؛ این نهاد ارزشمند را یادگار مبارک معمار کبیر انقلاب دانست و گفت: رسالت کلی کمیته امداد امام (ره)؛ فقرزدایی، دستگیری از محرومین و یادآوری احساس مسئولیت آحاد مردم در قبال محرومین و نیازمندان است.

محسن علیزاده گفت: نیازمندان جامعه رحمت الهی برای امتحان بندگان خدا هستند و امروز کارکنان امداد در معرض یک امتحان بزرگ الهی قرار دارند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) در استان در تشریح برنامه‌های این نهاد در سال 95 گفت: در سال جاری کمیته امداد سه محور مسکن، اشتغال و جلب مشارکت‌های مردمی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی تصریح کرد: براساس تفاهم‌نامه‌ای که با بسیج سازندگی منعقدشده و با کمک‌های خیرین و مسئولان استان، اراده کمیته امداد بر خانه‌دار کردن مددجویان قرارگرفته و بنا داریم تا پایان سال 1396 تمامی مددجویان تحت پوشش خود را خانه‌دار کنیم.

علیزاده یادآور شد: البته در کنار احداث مسکن، تعمیر مسکن مدد جویان نیز در برنامه‌های این نهاد قرار دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان؛ اهدای تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال و ارائه مشاوره‌های شغلی را از مهم‌ترین اقدامات این نهاد درزمینهٔ ایجاد شغل و خودکفایی نیازمندان عنوان کرد و گفت: با توجه به استقبال مردم از محصولات ارگانیک کشاورزی و فرصت بسیار مناسبی که درزمینهٔ تولید و عرضه این محصولات وجود دارد مشاوره‌ها را به این سمت‌وسو هدایت کردیم که نتایج خوبی نیز دربرداشته است.

وی افزود: در حال پیگیری اخذ مجوز برای ایجاد مرکز عرضه مستقیم محصولات تولیدی مدد جویان هستیم که امیدواریم هرچه زودتر محقق شود.

علیزاده با تأکید براین نکته که کمیته امداد، یک ارگان مردم‌نهاد بوده و باید یک اعتماد دوسویه بین مردم وامداد برقرار باشد اظهار داشت: با توجه به محدودیت منابع مالی کمیته امداد حضرت امام (ره) کمک‌های امداد بیشتر جنبه معیشتی داشته و برای تأمین تمامی نیاز این عزیزان ناکافی است بنابراین معاونتی در امداد به نام معاونت مشارکت‌های مردمی جهت جلب اعتماد و کمک‌های خیرین و مردم، در کمیته امداد شکل گرفت تا کمک‌ها توسط خود مردم جمع‌آوری و در مسیری که صلاح می‌دانند توزیع شود.

وی مراکز نیکوکاری را مصداق واقعی مشارکت‌های مردمی عنوان کرد و ابراز داشت: این مراکز با محوریت هیئت‌امنای مساجد در سطح مساجد تشکیل‌شده و توانسته در جلب مشارکت‌های مردمی عملکرد مناسبی داشته باشد.

علیزاده ماه رمضان را بهترین فرصت برای دستگیری از نیازمندان جامعه دانست و گفت: البته مشارکت‌های مردمی تنها منحصر به کمک‌های مادی نیست و مردم می‌توانند با معرفی افراد نیازمند واقعی به کمیته امداد امام خمینی (ره) از طریق تلفن 1811 و یا تماس با روابط عمومی در این امر خداپسندانه مشارکت داشته باشند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان با اعلام این مطلب که درآمد صدقات تنها 12 درصد از درآمدهای این نهاد را شامل شده و تنها صرف خوراک محرومین می‌شود خاطرنشان کرد: اعتبارات دولتی، کمک‌های دفتر مقام معظم رهبری، درآمدهای مجتمع اقتصادی کمیته امداد و کمک‌های خیرین از دیگر منابع مالی امداد امام (ره) هستند که در ردیف‌های هزینه کرد خود خرج شده و بر تمامی این هزینه‌ها از سوی سازمان بازرسی و دیوان محاسبات کشور نظارت وجود داشته و تمام موارد شرعی و قانونی آن رعایت می‌شود.

علیزاده همچنین از تلاش برای جذب 3 هزار حامی برای خانوارهای مشمول طرح محسنین، تهیه جهیزیه برای دو هزار و 600 نوعروس و خودکفایی 1500 خانوارتوسط نهاد متبوعش خبر داد و گفت: در سال‌های اخیر سیاست امداد به سمت کاهش مراجعات مردمی و مراجعه مددکاران به خانواده‌های نیازمند صورت گرفته تا با این روند کرامت وشان این خانواده‌های آبرومند حفظ شود.

وی اضافه کرد: به‌طور مثال در بحث تهیه جهیزیه برای نوعروسان، درگذشته کالاهای موردنیاز به درب منازل مددجویان ارسال می‌شد که در راستای افزایش کرامت این خانواده‌ها، در حال حاضر کمک‌هزینه تهیه جهیزیه به آنان پرداخت‌شده تا خود وسایل موردنیاز را فراهم آورند.


آخرین اخبار آخرین اخبار