محتوا محتوا

مدیرکل بهزیستی یزد عنوان کرد


مدیرکل بهزیستی استان یزد با اشاره به خدمت‌رسانی ۴۰ مرکز در سطح استان به سالمندان گفت: هفت بخش مراقبتی شبانه‌روزی از سالمندان با حدود به ۶۰۰ تخت در استان وجود دارد.
مدیرکل بهزیستی یزد عنوان کرد

به گزارش یزدامروز به نقل از یزد آوا، جلیل عفتی پیش از ظهر امروز، در  جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد بابیان این مطلب که دوران کهولت و سالمندی از سن ۶۰ سالگی آغاز می‌شود گفت: آمارهای جهانی نشان از دو برابری جمعیت سالمندی از سال ۱۹۸۰ تاکنون شده و آمار فعلی سالمندان جهان ۶۰۰ میلیون نفر است.

مدیرکل بهزیستی استان یزد با اشاره به این مطلب که تقریباً ۹ درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند اظهار داشت: در حال حاضر جمعیت سالمندی کشور حدود هفت و نیم میلیون نفر بوده که پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۰ این جمعیت به ۱۰ میلیون نفر برسد.

عفتی، جمعیت سالمندان استان را قریب به یک‌صد هزار نفردانست و ابراز داشت: رشد جمعیت سالمندی در استان یزد ۹/۳ درصد است که بالاتر از متوسط کشوری بوده و از این تعداد ۶۰ درصد زن و ۴۰ درصد مرد هستند.

وی کاهش نرخ موالید و افزایش امید به زندگی را از مهم‌ترین دلایل افزایش دو برابری جمیعت سالمندان کشور بیان کرد و گفت: رشد جمعیت در کشور 4.1 و رشد سالمندی 7.2 بوده و ۲۲ درصد سالمندان ماتحت پوشش بیمه‌های حمایتی، ۵۰ درصد تحت پوشش صندوق‌های بیمه‌ای و ۲۵ درصد فاقد حمایت‌های اجتماعی هستند.

مدیرکل بهزیستی استان بابیان اینکه برنامه‌ریزی در حوزه سالمندی از اهمیت خاصی برخوردار است اذعان داشت: تدوین اسناد ملی سالمندی، استانی سالمندی و شورای سالمندی از مهم‌ترین برنامه‌ریزی‌های در این حوزه است.

وی با اشاره به خدمت‌رسانی ۴۰ مرکز در سطح استان به سالمندان گفت: هفت بخش مراقبتی شبانه‌روزی از سالمندان با حدود به ۶۰۰ تخت در استان وجود دارد.

عفتی خاطرنشان کرد: بنابر تحقیقات صورت گرفته در حال حاضر ۷۰ درصد سالمندان استان با فرزندان و همسر خود، ۲۲ درصد با فرزند یا همسر و حدود هفت درصد آن‌ها تنها زندگی می‌کنند.

انتهای پیام/حآخرین اخبار آخرین اخبار