پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مشاور وزیر آموزش وپرورش در یزد خبر داد:

ارائه مشاوره فرهنگی، در 3 هزار مدرسه کشور/ نیاز امروز آموزش و پرورش، تربیت اسلامی است


مشاور وزیرآموزش وپرورش در جلسه شورای همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش استان گفت:حوزه یک سری ظرفیت ها را دارا بوده و آموزش و پرورش نیز یک سری نیازها دارد که نیاز آموزش و پرورش در زمینه های تربیتی و آموزشی طبق رویکرد سند تحول بنیادین، تربیت اسلامی است.

به گزارش خبرنگار یزد امـــــــــــــروز؛ مشاور وزیرآموزش وپرورش در جلسه شورای همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش استان که با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد و جمعی از مدیران استان برگزار شد هدف از تشکیل ستاد همکاری های حوزه و وزارت آموزش و پرورش را تحقق اهداف سند تحول بنیادین کشوردانست و افزود : حوزه یک سری ظرفیت ها را دارا بوده و آموزش و پرورش نیز یک سری نیازها دارد که نیاز آموزش و پرورش در زمینه های تربیتی و آموزشی طبق رویکرد سند تحول بنیادین، تربیت اسلامی است.


دبیر ستاد همکاری های حوزه و آموزش وپرورش ادامه داد: برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین و تربیت نیروی انسانی، نیازمند ورود مبانی وحیانی قرآن و سنت  در دروس آموزشی و کمک آموزشی هستیم.


حجت الاسلام مجتبی ملکی تصریح کرد: حوزه های علمیه باید در زمینه تخصص خود یعنی  استخراج نیازهای تربیتی از قران وسنت وتبدیل آن به فرآورده های قابل استفاده برای جامعه تلاش کننند وبه فرموده مقام معظم رهبری،نیازمراکز آموزشی را در این زمینه مرتفع سازند.


ملکی تاکید کرد: با تاسیس ستاد همکاری های حوزه و آموزش وپرورش  دراین زمینه  گام های خوب و موثری برداشته شده ولی تا رسیدن به نتایج مورد نظر راه طولانی در پیش است.


دبیر ستاد همکاری های حوزه و آموزش وپرورش در ادمه یادآور شد: امروز در حوزه ها نیازبه تربیت نیروهای متخصص وجود دارد وخروجی این تربیت به کارگیری این  نیروها، در بدنه آموزش و پروورش بوده که قطعا گذر زمان اثراتش را آشکار می سازد.


مشاور وزیر آموزش وپرورش در پایان از همکاری مشاوران فرهنگی با نزدیک به 3هزارمدرسه کشور خبر داد و افزود: این روحانیون با دیدن آموزش های لازم و آمادگی کامل درمدارس، حضور پیدا کرده و به دانش آموزان و خانواده هایشان مشاوره می دهند.


آخرین اخبار آخرین اخبار