پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

آیت الله ناصری:

ازتوافق هسته ای نه ذوق زده‌ ایم و نه نگران/ تجربه نشان داده توجه به مسائل سیاسی و حزب بازی، ما را از پیشرفت علمی بازداشته است


امام جمعه یزد با اشاره به مذاکرات هسته ای و توافقی انجام شده گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند ما از نتیجه ای که حاصل شده نه زیاد ذوق زده‌ و نه زیاد نگرانیم؛ ایران با این مذاکرات توانست تبلیغات سوء دشمن را خنثی کند و دانش هسته ای خود را داشته باشد و آنها که می خواهند پیچ و مهره هسته‌ای ایران را باز کنند حرف بیهوده‌ای می زنند وخودشان می‌دانند که نمی‌توانند.

به گزارش یزد امـــــروز به نقل از یزد آوا، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته  با اشاره به سالروز برگزاری اولین نماز جمعه به فرمان امام خمینی(ره) اظهار کرد: نماز جمعه یکی از فرائض بزرگ سیاسی عبادی است که خداوند بر پا کردن آن سفارش کرده است و فضیلت های زیادی به همراه دارد.


وی با بیان اینکه نماز جمعه یکی از اجتماعات هفتگی وحدت آفرین مسلمانان است، ادامه داد: پیامبر اکرم(ص) قبل از هجرت به مدینه در مسجدی که بعدا جمعه نام گرفت، اولین نماز جمعه را برپا کردند و شرکت در نماز جمعه آنقدر فضیلت دارد که در برخی روایت آمده است اگر کسی بدون عذر به نماز جمعه نرود منافق شمرده می‌شود و ائمه(ع) یا خودشان نماز جمعه را برپا می‌کردند یا به دیگران تاکید می کردند که آن را برپا کنند.


امام جمعه یزد با اشاره به مذاکرات هسته ای و توافقی که انجام شده گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند ما از نتیجه ای که حاصل شده نه زیاد ذوق زده‌ و نه زیاد نگرانیم؛ ایران با این مذاکرات توانست تبلیغات سوء دشمن را خنثی کند و دانش هسته ای خود را داشته باشد و آنها که می خواهند پیچ و مهره هسته‌ای ایران را باز  کنند حرف بیهوده‌ای می زنند وخودشان می‌دانند که نمی‌توانند.


آیت الله ناصری ادامه داد: باید همچنان اقتصاد مقائمتی را در پیش گیریم و خودکفایی و تلاش و کوشش خود را از دست ندهیم و دانشجویان، صنعتگران و غیره در این امر جدی باشند و بدانیم اکه اگر به دیگران امید داشته باشیم عقب می‌مانیم.


نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: تجربه نشان داده که هر زمان توجه به مسائل سیاسی و حزب بازی بیشتر و تشکل و تجمع درست شود  از مسائل علمی و تحقیقی عقب می‌مانیم و نباید این توافق بهانه ای شود که  مسائل سیاسی به دانشگاه‌ها کشانده شود و اساتید دانشگاه‌ها هم باید فارغ از سیاست‌زدگی خدمت کنند.


آیت الله ناصری تأکید کرد: نباید توافق هسته‌ای موجب دوئیت و تفرقه و اختلاف و ناامیدی در جامعه شود و کسی نسبت به این توافق بدبین شود.


وی ادامه داد: ورود سرمایه گذاران خارجی به کشور نیز باید حساب شده باشد چرا که آنها همیشه فرصت ها را از ما گرفتند و در صدد سوء استفاده بودند و اقداماتی را انجام می دهند که به نفع خودشان باشد و بنابراین باید سرمایه‌هایمان را از دست ندهیم و فریب آنها را نخوریم.
امام جمعه یزد یادآور شد: باید مراقب باشیم خارجی‌ها در فرصت و فضایی که در اختیار انها قرا می گیرد موجب ایجاد فاسد درجامعه ما نشوند و جوانان ما را منحرف نکنند.


آیت الله ناصری خاطرنشان کرد: توافق هسته ای نباید موجب شود که ما را از غربی‌ها بترساند ودر نتیجه هر چه آنها می خواهد به ما تحمیل کنند بلکه باید در مقابل آنها مقاومت و ایستادگی کنیم.


آخرین اخبار آخرین اخبار