پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در استان یزد:

آزمون سراسری در استان یزد در 7 حوزه اصلی و 17 حوزه فرعی برگزار می شود/استفاده از ماسک فیلتر دار در حوزه های امتحانی ممنوع


سید محسن میرحسینی گفت: با توجه به شیوع کرونا کنکور سراسری در 7 حوزه اصلی و 17 حوزه فرعی برگزار خواهد شد.

سید محسن میرحسینی در مصاحبه با خبرنگار یزدامروز؛ با بیان اینکه تمامی تدابیر لازم برای برگزاری کنکور سراسری اتخاذ شده است گفت: امسال علاوه بر تلاش برای رعایت نکات حفاظتی، رعایت پروتکل های بهداشتی را نیز اهمیت دارد  و به نوعی در کنار حفظ سلامت آزمون، سلامت داوطلبان نیز در دستور کار قرار گرفته است.

اقدامات بهداشتی برای برگزاری کنکور سراسری

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در استان یزد افزود: رعایت پروتکل ها بر اساس دستورالعمل سازمان سنجش به دوبخش بدو ورود به جلسه و حین ورود به جلسه تقسیم بندی می شوند که مشخص کردن فاصله اجتماعی داوطلبان به صورت خط کشی،الزام تمامی داوطلبین به استفاده از ماسک، الزام استفاده عوامل اجرایی به استفاده از ماسک و شیلد، پذیرایی به صورت سلف سرویس به همراه ارائه نایلون پلاستیکی، گندزدایی سالن های امتحانی و پلمپ آن ها تا ساعت آزمون و استفاده از مواد ضدعفونی برای ضدعفونی دست ها از جمله اقدامات بهداشتی بدو ورود است.

استفاده از ماسک فیلتر دار در حوزه های امتحانی ممنوع

وی در ادامه استفاده از ماسک فیلتر دار در حوزه های امتحانی را ممنوع دانست و گفت: همه داوطلبان باید از ماسک سه لایه پارچه ای استفاده کنند البته بسته بهداشتی شامل ماسک وژل ضدعفونی کننده نیز برای آنان تهیه شده، همچنین عوامل هلال احمر برای تب سنجی و مرکز بهداشت برای نظارت بهداشتی هم در حوزه های امتحانی حضور دارند.

میرحسینی با اشاره به اینکه در آزمون دکتری فاصله صندلی داوطلبان یک متر و 60 سانتی متر و در آزمون کارشناسی ارشد یک متر و 20 سانتی متر بوده گفت: در این آزمون فاصله صندلی داوطلبان یک متر و 80 سانتی متر است که از این بابت هم مشکل خاصی وجود نداشته باشد.

تفاوت دیدگاه سازمان سنجش و داوطلبان در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی

این مقام مسئول در ادامه در خصوص برخی گلایه مندی ها نسبت به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در کنکور کارشناسی ارشد گفت: دستورالعمل های سازمان سنجش در خصوص پروتکل های بهداشتی یک چیزی است و تصوری که داوطلبان  نسبت به رعایت این پروتکل ها دارند هم چیز دیگری است ولی این اطمینان را می دهیم که در خصوص رعایت پروتکل ها هیچ کوتاهی صورت نگرفته است.

بیشترین تعداد داوطلبان را گروه تجربی تشکیل می دهند

وی پیرامون تاثیر کرونا درمیزان استقبال داوطلبان هم گفت: در آزمون دکتری و ارشد در سال های گذشته تعداد غائبان بین 8 تا 12 درصد بوده که  امسال با توجه به شیوع کرونا میزان غائبین در کنکور ارشد تا 32 درصد رسیده است البته در خصوص کنکور سراسری معمولا تعداد غائبان به مراتب پایین تر است مخصوصا در رشته تجربی که بیشترین تعداد داوطلبان را تشکیل می دهند.

میرحسینی در ادامه تعداد داوطلبان کنکور سراسری امسال را هیجده هزار و 806 نفر در استان یزد عنوان کرد و گفت: 59 درصد داوطلبان زن و 41 درصد مرد هستند که البته از تعداد کل شرکت کنندگان 9700 نفر در شهر یزد آزمون خواهند داد و داوطلبان تجربی با 7 هزار نفر داوطلب، 64 درصد داوطلبان در استان را شامل می شوند.

برگزاری آزمون سراسری در 7 حوزه اصلی و 17 حوزه فرعی

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در استان یزد در خصوص تعداد حوزه های امتحانی اظهار داشت: در سال های گذشته کنکور سراسری در 3 حوزه اصلی برگزار شده اما در سال جاری با توجه به شیوع کرونا کنکور سراسری در 7 حوزه اصلی و 17 حوزه فرعی با توجه به رعایت فاصله یک متر و 80 سانتی متری طی چهار روز و تنها در شیفت صبح برگزار خواهد شد.

وی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه برای ما هم سلامت آزمون و هم سلامت داوطلبان حائز اهمیت است به  خانواده داوطلبان توصیه کرد پس از مشایعت فرزندان خود به حوزه های امتحانی از تجمع در محل خودداری کرده و به منازل خود بازگردند.

میرحسینی تاکید کرد: داوطلبان نیز حتما دقت لازم را برای حضور در محل حوزه امتحانی  درج شده روی کارت خود داشته باشند و کارت ورود به جلسه همان آزمونی که شرکت می کنند را به همراه داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: درب حوزه های امتحانی از ساعت 6 و نیم صبح باز بوده و داوطلبان حضور خود را به دقایق شروع آزمون موکول نکنند.

انتهای پیام/ح

 


آخرین اخبار آخرین اخبار