پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

حواشی تشییع پیکر پاک مهاجر الی الله در یزد؛

از بی برنامگی برگزار کنندگان تا حضور گسترده مردم در گرمای کویر و تبدیل مراسم تشییع به راهپیمایی ضد آل سعود و ضد استکبار


مراسم تشییع مهاجر الی الله طلبه شهید و قاری بین المللی حاج حسن دانش با حضور عموم مردم متدین، قدرشناس و داغدیده استان از جوار مزار شهدای گمنام امیرچخماق تا امامزاده جعفر(ع) یزد برگزار شد.

به گزارش یزدامـــــــروزبه نقل از عصر فرهنگ، در این مراسم آیت الله ناصری امام جمعه یزد، سردار فتوحی فرمانده سپاه استان، حجت الاسلام عادل رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام کوهستانی رئیس سازمان تبلیغات، دکتر طالبی معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد و جمعی از مسئولین استان یزد حضور داشتند.

* این مراسم با شکوه با قرائت زیارت عاشورا، ذکر توسل به اهل بیت عصمت و طهارت و سینه زنی مردم حسینیه ایران آغاز شد.

*عزاداران هیات های خلف باغ، فاطمیه شیخ داد، مالمیر و علقمه امامشهر در این مراسم حضوری چشم گیر داشتند.

 

 

*آیت الله ناصری پس از کش وقوس های فراوان برای عقب راندن فوج جمعیت از کنار پیکر حاج حسن دانش بر پیکر مطهر این طلبه شهید اقامه نماز کرد. آیت الله ناصری پس از نماز در حق این مهاجر الی الله دعا کرد که با گریه شدید و آمین نمازگزاران مواجه شد.

 

 

* امروز شعار های «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» به طور مکرر در فضای دارالعباده طنین انداز شد و مراسم تشییع پیکر پاک مهاجر الی الله، قاری قرآن و طلبه بسیجی استان یزد تبدیل به راهپیمائی ضد آل سعود و اربابان جنایتکارش تبدیل شد. همچنین پوسترهایی حاوی شعارهایی نظیر مرگ بر آل سعود، مر گ بر آل سقوط، میزبان نانجیب و مرگ بر آل یهود به صورت گسترده در بین تشییع کنندگان مشاهده می شد.

*بنرهای متعددی از سوی سازمان های فرهنگی و هیئات مذهبی در جای جای مسیر تشییع نصب شده بود. «قاری بعید بود نفس کم بیاوری/از حج برایم آه دمادم بیاوری» و «ای جان فدا شده در مکه و منا/حج تو شد شبیه حسین حجه الوداع» از جمله اشعار زیبایی بود که در این بنرها خودنمایی می کرد.

*حضور هنرمندان یزدی در این مراسم نیز در نوع خود جالب توجه بود. فرید سعادتمند آهنگساز یزدی، امیرحسین مرشدی مجری رادیو و مصطفی راغب خواننده یزدی که پیش از این نیز کنسرت خود را به احترام حسن دانش لغو کرده بود از جمله تشییع کنندگان بودند.

*گرمای طاقت فرسای ساعت 3 بعد از ظهر هم مانع از حضور حماسی مردم متدین و مذهبی یزد در این تشییع باشکوه نشد. خیل جمعیت گریان بار دیگر پافشاری بر اعتقادات را به رخ تمامی جهانیان کشید و خط بطلانی کشید بر ادعای کمرنگ شدن غیرت دینی.

 

*علی رغم اینکه امروز مردم یزد سنگ تمام گذاشتند ولی متاسفانه بی برنامگی در برگزاری این مراسم موج می زد. در نظر نگرفتن محلی برای اقامه نماز (تا جایی که دقایقی از مراسم صرف عقب راندن مردم از کنار پیکر حاج حسن دانش شد)، نبود سیستم صوتی مناسب (تا جایی که مردم مجبور بودند به صورت خودجوش شعار بدهند) و مسدود نشدن خیابان قیام به روی خودروها موجب پارک وسائل نقلیه در طرفین خیابان و نتیجتا سختی عبور و مرور جمعیت شده بود.


آخرین اخبار آخرین اخبار