پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه یزد:

از سبک‌هایی که فضای روضه سید الشهدا(ع) را از حالت مصیبت خارج می‌کند بپرهیزید/ تهیه «گزارش دروغین»؛ علت حضور برخی گردشگران در کشوری


امام جمعه یزد با اشاره به حضور پرشور مردم یزد در مجالس امام حسین(ع) و عشق وارادت آنها به اهل بیت(ع) اظهار کرد: بیشتر نوحه‌هایی و سبک‌هایی که در هیئت‌های یزد خوانده می شود خوب است و باید احساس روضه و مصیبت امام حسین(ع) به انسان دست دهد.

به گزارش یزدامروز به نقل از یزد آوا، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت ایام محرم گفت: حضرت ابوالفضل(ع) از باوفادارترین یاران امام حسین(ع) است که امام صادق(ع) در خصوص ایشان می‌فرماید برای حضرت ابوالفضل العباس(ع) مقامی در بهشت  است که همه به آن غبطه می خورند.

وی با اشاره به حضور پرشور مردم یزد در مجالس امام حسین(ع) و عشق وارادت آنها به اهل بیت(ع) اظهار کرد: بیشتر نوحه‌هایی و سبک‌هایی که در هیئت‌های یزد خوانده می شود خوب است و باید احساس روضه و مصیبت امام حسین(ع) به انسان دست دهد.

امام جمعه یزد ادامه داد: باید آنچه در مداحی‌ها خوانده می‌شود اثر معنوی داشته باشد و از  آوازخوانی و سبک هایی که مراسم را از حالت عزاداری خارج می کند بپرهیزیم  و حتی مردم نیز به این نوع سبک هایی که فضا را وارد خوانندگی و نه مصیبت و نوحه می کند، انتقاد دارند.

آیت الله ناصری با بیان اینکه سبک سینه زنی یزدی‌ها، سبکی ساده و بهترین نوع عزاداری است و با اشاره به فعالیت گروه‌های تعزیه‌خوانی در یزد تصریح کرد: باید در اجرای تعزیه خوانی بیشتر دقت شود و کسانی مسئول برگزاری تعزیه خوانی باشند که صلاحیت تعزیه خوانی را داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان با تأکید بر اینکه مجالس عزداری امام حسین باید هرچه باشکوهتر برگزار شود، ادامه داد: برپایی مجالس مصیبت امام حسین(ع) و سینه زنی و حضور در آنها، موجب زنده نگهداشتن اسلام و اهداف امام حسین(ع) خواهدبود و سدی در مقابل اجرایی شدن اهداف و نفوذ فرهنگی دشمن است.

وی با بیان اینکه دشمن در صدد است تا امام حسین(ع) و اهداف ایشان  را از یاد ببریم  افزود: امام حسین(ع) درس شجاعت، ایثارگری، آزادگی، مقاومت، امر به معروف و نهی از منکر و ایستادگی در برابر ظالم را به ما داد، مسلمان نباید واداده باشد بلکه باید غیرت و حمیت دینی داشته باشد و نسبت به اتفافات جامعه احساس مسئولیت کند.

آیت الله ناصری با اشاره به اهمیت جلوگیری از تحقق توطئه نفوذ فرهنگی، سیاسی، اقتصادی دشمن در کشور خاطرنشان کرد: حضور برخی گردشگران خارجی در ایران با هدف تهیه گزارش دروغ، آسیب‌شناسی فرهنگی و طراحی توطئه‌های جدید علیه نظام اسلامی ایران است.

امام جمعه یزد با اشاره به نامه مقام معظم رهبری در خصوص برجام گفت: باید به بند بند نامه مقام معظم رهبری توجه داشت و از توطئه ها دشمن غافل نبود چرا که برخی ابهاماتی که در برجام وجود دارد دشمن با دلارهای عربستان براساس اهداف خود معنی خواهند کرد و باید گام به گام زمانی که غربی ها به تعهدات خود عمل کردند ما هم همراه با آنها به تعهدات عمل کنیم و از انها تضمین بخواهیم.

انتهای پیام/

آخرین اخبار آخرین اخبار