پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

27 دی ماه؛

از کارگردان یزدی فیلم «شیار 143» در زادگاهش تجلیل می شود


مراسم تجلیل از نرگس آبیار هنرمند یزدی و کارگردان فیلم شیار 143، به همراه اکران و نقد و بررسی فیلم شنبه مورخ 27 دی ماه در سینما تک برگزار می شود.

به گزارش یزد امــــــــــــــروز به نقل از عصر فرهنگ ، مراسم تجلیل از نرگس آبیار هنرمند یزدی و کارگردان فیلم شیار 143، به همرا اکران و نقد و بررسی فیلم شنبه مورخ 27 دی ماه از ساعت 17:30 تا 20:30 در سینما تک برگزار می شود.


فیلم سینمایی «شیار 143» با اقتباس از رمان «چشم سوم» نوشته نرگس آبیار داستان زنی به نام الفت را روایت می کند که در انتظار پسر خود خبر خوشی دریافت کرده و به آن دل می بندد. تا این که...

فیلم سینمایی «شیار143» (1392) تا کنون  افتخاراتی نظیر : دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلم با آرای مردمی، دریافت سیمرغ بلورین ویژه هیئت داوران، دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن، کاندید سیمرغ بلورین بهترین گریم فیلم، کاندید سیمرغ بلورین بهترین فیلم، کاندید سیمرغ بلورین بهترین صدای فیلم (صدابرداری و صداگذاری)، کاندید سیمرغ بلورین بهترین موسیقی فیلم، 8 جایزه از جوایز بخش تجلی اراده ملی سی و دومین جشنواره فیلم فجر، 80 تقدیر توسط ارگانهای مردم نهاد و دولتی را در کارنامه ثبت کرده است.


این فیلم دومین اثر بلند سینمایی نرگس آبیار است و در ژانر دفاع مقدس به موضوع مادران در دوران دفاع مقدس می پردازد.


نرگس آبيار فارغ التحصيل كارشناسي ادبيات فارسي است. از سال 1376 فعاليت داستان نويسي خود را از حوزه هنري آغاز كرد. تاكنون بيش از سی جلد كتاب از وي در غالب رمان و داستان به چاپ رسيده است.

 


او كه نوشتن چهار فيلمنامه بلند سينمايي را در كارنامه خود دارد از سال 1384 به ساخت فيلم هاي كوتاه و مستند روي آورد كه نخستين تجربه ي او بن بست مهربان برنده بهترين فيلم كوتاه داستاني از جشنواره ستايش شد و دربخش مسابقه چند جشنواره بين المللي نيز به نمايش در آمد.


وي تاكنون هفت فيلم داستاني و مستند و دو فیلم سینمایی را كارگرداني كرده است.


آخرین اخبار آخرین اخبار