پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

گزارشی از خدمات 5ساله «شفا» در یزد؛

از 12هزار و پانصد نفر ساعت مشاوره تا برداخت 30میلیارد ریال تسهیلات


رئیس هیات امنای شبکه فعالین ازدواج استان یزد (شفا) از 50 هزار نفر ساعت آموزش، 12 هزار و پانصد نفر ساعت مشاوره با حضور مشاوران برجسته و پرداخت حدود 30 میلیارد ریال تسهیلات به زوج های جوان در طول 5سال فعالیت این مرکز خبر داد.

دکتر مهران فاطمی، رئیس هیات امنای شبکه فعالین ازدواج استان یزد (شفا) در گفت و گو با  یزد امــــــروز؛ گزارش مفصلی از فعالیت های این مرکز ارائه داد. وی گفت: مجموعه شفا با مصوبه ستاد ساماندهی امور جوانان در سال 88 و با حکم استاندار وقت، با هدف ایجاد یک مجموعه تخصصی، پیگیر و مردمی در امر ازدواج شکل گرفت. شفا آبان 88 با حضور حجت الاسلام علی اکبری، معاون رئیس جمهور در امور جوانان افتتاح شد.

 

فاطمی بیان داشت: با گذشت 5 سال در حوزه های آموزش و مشاوره ازدواج فعالیت خوبی داشته ایم. 50 هزار نفر ساعت آموزش، 12 هزار و پانصد نفر ساعت مشاوره با حضور مشاوران برجسته بخشی از این فعالیت ها است. همچنین تا کنون حدود 30 میلیارد ریال تمهیدات متنوع از وام گرفته تا تسهیلات خرید در اختیار زوج های جوان قرار گرفته است.

 

رئیس هیات امنای شفا، اظهار کرد: ما در بخش ازدواج متولی مستقیمی نداریم. شفا تنها مجموعه کاملاً تخصصی در حوزه ازدواج در استان بود. موفق ترین شبکه مردم نهاد در کشور تا جایی که فعالین این عرصه از 19 استان کشور برای استفاده از تجربیات در مجموعه شفا یزد حاضر شدند. شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون فرهنگی مجلس درخواست ارائه گزارش و ارائه الگوی این مجموعه جهت استفاده در سراسر کشور را دارند. در حال حاضر هم قوه قضائیه و دادگستری به نحو مطلوب از ظرفیت های این مجموعه استفاده می کند.

 

دکتر فاطمی، تاکید کرد: برای راه اندازی مجموعه، استان مساعدت های خوبی انجام داد. در زمان مهندس فلاح زاده حمایت های خوبی برای شروع صورت گرفت. فلاح زاده در آن زمان سازمان جوانان، اداره ورزش و جوانان، اداره بهزیستی و حوزه سیاسی استانداری را موظف به حمایت از شفا کرد. منتها بعد از راه اندازی مقرر شد.

 

فاطمی، گفت: اکنون تمامی هزینه ها بر عهده خود ما است. اکنون شفا، مجموعه خودگردانی است که هزینه های جاری خود را از محل حق عضویت ها، درآمد اندک کلاس های آموزشی، مشاوره ها و کمک اصناف، بازاریان و خیرین تامین می کند.

 

وی در پایان اعلام کرد: مجموعه شفا، مجموعه ای کاملا فرهنگی است. و بنای قلبی ما از آغاز این کار ایجاد یک مجموعه فرهنگی قوی بوده است. با وجود این که هر روز می شنویم بنیان خانواده در دارالعباده آسیب دیده، دائماً می شنویم نرخ طلاق افزایش و نرخ ازدواج کاهش پیدا کرده است، می شنویم سن ازدواج بالا رفته یا جوانان بی انگیزه شده اند، لکن اقدام موثری از سوی مسئولین بروز و ظهور نکرد. به هر حال انتظار می رفت در خلا فعالیت موثر فرهنگی از سوی دولت به این موسسات مردم نهاد توجه بیشتری شود.

گفتنی است در هفته گذشته با پیگیری های عفتی، مدیر کل سازمان بهزیستی استان یزد مرکز شبکه فعالین ازدواج (شفا) تعطیل شد.


آخرین اخبار آخرین اخبار