پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


استاندارد ملی زیلو برای اولین بار در کشور


‌رییس سازمان جهاددانشگاهی استان یزد از تدوین و تصویب استاندارد ملی زیلو برای اولین بار در کشور با همکاری این سازمان و اداره کل استاندارد استان خبر داد.

به گزارش یزدامروز،‌ «مهدی باصولی» در این باره تصریح کرد: تدوین این استاندارد از سال ۱۳۹۵ آغاز و پس از گذراندن کمیسیون ‎‎ های فنی در استان از سوی سازمان ملی استاندارد ایران تایید و در کمیته ملی استاندارد تصویب شد.

وی اظهار کرد: این رویداد مهم می‌تواند نقطه عطفی در رونق و رشد هنرصنعت اصیل و نفیس زیلو بافی استان باشد.

باصولی همچنین خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی استان یزد از سال 88 با عنایت به جایگاه رفیع هنر زیلوبافی و با در نظرداشتن مزیت‌های منطقه و توانمندی‌های این سازمان اقدام به راه‌اندازی «خانه زیلو» کرد تا با حرکتی علمی، ارزشی و اقتصادی به هنر زیلوبافی حیاتی مجدد ببخشد.

به گفته وی، این مرکز مهمترین مرکز آموزش، پژوهش و تجاری‌سازی زیلو در کشورمان است که هنر زیلوبافی را احیاء و آن را با اتکاء به خلاقیت و نوآوری، توسعه و تقویت کرده است.

رییس جهاددانشگاهی استان از عمده دستاوردهای کسب شده در این رابطه به شناخت شیوه‌های مناسب آموزش هنر زیلوبافی و تربیت زیلوبافان مناسب و ماهر، تدوین و انجام طرح‌های پژوهشی کاربردی مناسب جهت تجاری‌سازی هنر زیلوبافی، ارائه تولیدات جدید و متناسب با نیازها و خواسته‌های جامعه و استفاده از روش‌های علمی برای افزایش کیفیت تولیدات، اشاره کرد.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار