محتوا محتوا

معاون امور فرهنگی و اجتماعی مجمع تقریب:


معاون امور فرهنگی و اجتماعی مجمع تقریب گفت: سادات ایران اسلامی ۶ میلیون نفر هستند که استان‌های مازندران، یزد و قم بیشترین سادات را دارند.

به گزارش یزدامروز به نقل از خبرگزاری حوزه، محمد ناظمی اردکانی، معاون امور فرهنگی و اجتماعی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، صبح امروز در افتتاحیه همایش بزرگ سادات، در سالن اجلاس سران تهران، جمعیت سادات جهان را 100 میلیون نفر اعلام کرد و گفت: سادات ایران اسلامی 6 میلیون نفر هستند که استان‌های مازندران، یزد و قم بیشترین سادات را دارند.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: در کشورهای جنوب آسیا 20 میلیون، مصر 11 میلیون، مراکش 7 میلیون، هند و پاکستان 10 میلیون سید وجود دارد که این کشورها خود دارای مجمع سادات هستند.

وی تصریح کرد: در ایران نیز بالغ بر 40 تشکل سادات داریم که خدمات فرهنگی و اجتماعی می دهند، ولی با این وجود تاکنون مجمع سادات شکل نگرفته و امیدواریم انجام شود. البته برای شکل گیری جامعه جهانی سادات نیز مطالعاتی صورت گرفته و این موضوع در اجلاس وحدت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اردکانی همچنین نقش سادات را در ایجاد وحدت اسلامی بسیار مهم ارزیابی کرد و یادآور شد: باید از این ظرفیت نهایت بهره را ببریم.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار