پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی استان مطرح کرد

استان یزد گرفتارِ «اندیشه رخوت به کار»/ظرفیت های اتباع بیگانه در استان مغفول مانده است


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: یکی از برداشت های اساسی ما از شعار سال این بود که بتوانیم از تمام ظرفیت‌های استان یزد استفاده کنیم و یکی از ظرفیت‌هایی که در استان یزد مورد غفلت واقع شده، بحث اتباع بیگانه است.

به گزارش خبرنگار یزد رسا، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه استان یزد اظهار کرد: اداره و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای وظایف و اهداف خود تمام راهبردهایی را که احساس می کند موجب افزایش خروجی برای جامعه هدفش می شود انجام می دهد.
محمد حسین ریاحی مهمترین محور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را محور فرهنگی دانست و افزود: وقتی مفهوم توسعه را دنبال می‌کنیم، تمام شرایط برای پیشرفت و قدرتمند شدن وجود دارد و قطعا در توسعه ما به دنبال اهدافی هستیم که یکی از این اهداف، اهداف رفاهی، کاهش فقر و افزایش شغل است.
ریاحی افزود: ایجاد یک نظام اجتماعی مبتنی بر مشارکت عامه مردم، ایجاد شرایطی که نظام تولید را ارتقا دهد و سطح درآمد و رفاه جامعه را محیا کند جزو اهداف رفاهی هستند.

ورود به توسعه یافتگی با سه حوزه اندیشه علم باور، انسان باور و آینده باور

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با بیان اینکه کشوری می تواند توسعه یافته باشد که دگرگونی را در نهادهای اقتصادی و اجتماعی شاهد باشد، تصریح کرد: ما باید در سه حوزه اندیشه علم باور، انسان باور و آینده باور وارد شویم چراکه مجبور هستیم عالم، آینده نگر و منش و رفتار انسانی داشته باشیم که خود محورهای فرهنگ هستند.
ریاحی خاطرنشان کرد: اگر قانون‌مدار باشیم و بتوانیم بهبود روابط اجتماعی را در جامعه رقم بزنیم و در توسعه، علم را در منصه ظهور برسانیم، از لحاظ فرهنگی می‌توانیم به نقطه مثبتی در توسعه جامعه  دست یافت.

 

استان یزد گرفتار «اندیشه رخوت به کار»/نتوانستیم شغل را در جامعه یزد غنی کنیم


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد ادامه داد: امروز استان یزد نه از باب مواد اولیه و تعدد کارگاه‌ و واحدهای های تولیدی بلکه از نظر اندیشه، دچار رخوت به کار شده است به گونه ای که از یزد به عنوان دومین استان مهاجرپذیر کشور یاد می‌شود چرا که فرصت‌های شغلی زیادی در یزد ایجاد شده اما نتوانستیم شغل را در جامعه یزد غنی کنیم و آن را برای مخاطب معرفی کنیم پس باید شاهد باشیم که همه مردم یزد تمایل به فعالیت در این مشاغل را ندارند.
وی ادامه داد: زمانی که در ارتباط با فعالیت اقتصادی صحبت می‌کنیم، در سه عرصه صنعت و معدن، کشاورزی و خدمات حرف برای گفتن داریم و امروز کشورهای توسعه یافته کشورهایی هستند که توانستند سهم خدمات را در عرصه‌های اقتصادی افزایش دهند.

هنر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بها دادن به مشاغل کوچک است


ریاحی با اشاره به توسعه مشاغل خرد و کوچک به عنوان یکی از سیاستهای مورد تاکید مقام معظم رهبری عنوان کرد: هنر ما این است که بتوانیم به کسب و کارهای خرد بها دهیم چرا که با فرهنگ زندگی بومی ما تناسب بیشتری دارد.

ظرفیت های اتباع بیگانه در استان مغفول مانده است


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: یکی از برداشت های اساسی ما از شعار سال این بود که بتوانیم از تمام ظرفیت‌های استان یزد استفاده کنیم و یکی از ظرفیت‌هایی که در استان یزد مورد غفلت واقع شده، بحث اتباع بیگانه است چراکه آنها علیرغم جمعیت قابل توجه از تمام ظرفیت‌های ما بهره‌مند می‌شوند و از ظرفیت‌های عمومی ما به صورت کامل استفاده می‌کنند.

نگاه به اتباع بیگانه، به عنوان ظرفیت سرمایه گذاری در استان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد افزود: استان در قبال اتباع بیگانه خدمت‌رسانی مطلوب را عرضه می‌کند اما در قبال درآمدشان و استفاده از این خدمات، هیچ سرمایه‌گذاری در استان صورت نمی گیرد.
ریاحی ابراز کرد: امروزه در کشورهای توسعه یافته اتباع بیگانه به عنوان سرمایه‌گذار مورد توجه قرار می‌گیرند.
وی با بیان اینکه اولین ظرفیت در زمینه اتباع بیگانه این است که ما می‌توانیم سرمایه‌های آنها را در راه درست هدایت کنیم افزود: علیرغم سرمایه گذاری در مقابل با این روش می توان نظارت را بر فعالیت آنها بهتر و کیفی‌تر کرد.
وی یکی دیگر از ظرفیت‌های اتباع بیگانه را دستیابی بیشتر به بازارهای خارجی دانست و گفت: تا به امروز 20 شرکت درخواست دادند که 12 مورد از آنها الان در استان یزد در حال فعالیت هستند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در ارتباط با این موضوع که حضور اتباع بیگانه در بعضی موارد مشکلاتی برای مردم استان ایجاد کرده است، گفت: زمانی که ما حضور آنها را پذیرفتیم و آنها از خدمات ما استفاده می‌کنند، ما هم از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم.
انتهای پیام/س*


آخرین اخبار آخرین اخبار