پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

فرمانده کل سپاه:

استحکام دیپلماسی ایران در مذاکرات هسته‌ای، مدیون اقتدار دفاعی/ امروز آمریکایی‌ها در بن‌بست راهبردی قرار گرفته اند


فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استحکام دیپلماسی کشورمان در مذاکرات هسته‌ای را "مدیون الهام‌بخشی انقلاب اسلامی و اقتدار دفاعی و امنیتی نظام مردمی" دانست.

به گزارش یزد امــــــــــــروز؛ به نقل از روابط عمومی سپاه، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه جلسه هیئت عالی سیاست گذاری نیروهای مسلح در واکنش به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه‌ کشورمان، مبنی بر «به‌دنبال مذاکرات، جمهوری اسلامی ایران امن‌تر شده است» اظهار داشت: امنیت ما مدیون تفکر و اندیشه رهبران بزرگ انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) است که با معماری قدرتمندی یک ساختار انقلابی، مردمی، مستحکم‌ و تزلزل ناپذیر به وجود آمده و بسیج ده‌ها میلیونی از آن متولد و رشد یافته است.


وی افزود: ما از سالها قبل به یک قدرت بزرگ بازدارندگی اطمینان بخش رسیده‌ایم و همه مؤلفه‌های قدرت ما امروز به‌طور چشم‌گیری تقویت شده است.


* مقاومت انقلاب اسلامی انقلاب بحرین را زنده نگه داشت


سرلشکر جعفری با بر شماری پیامدهای منطقه‌ای مقاومت انقلاب اسلامی برابر نظام سلطه و استکبار تصریح کرد: قدرت و مقاومت انقلاب اسلامی، اندیشه‌های سلطه طلبان و راهبردهای آنها در سوریه را با ناکامی روبه‌رو کرد و در عراق نیز ابتکار عمل را از آنها گرفت و همچنین انقلاب بحرین را زنده نگه داشت و به انقلاب یمنی روح جدیدی بخشید.


فرمانده کل سپاه تأکید کرد: همه این عوامل باعث شد اقتدار نظام به صحنه دیپلماسی کشور منتقل شود و دستگاه دیپلماسی ما بتواند با پشتوانه‌ عظیم نفوذ انقلاب اسلامی و توانمندی‌های دفاعی و امنیتی جمهوری اسلامی در مقابل زیاده خواهی قدرت‌های استکبار ستیزی بایستد و زیر بار حرف زور آنها نرود.


وی خاطرنشان کرد: بی‌تردید امروز اعتماد به نفس مذاکره کنندگان ما، از اهمیت این قدرت به رسمیت شناخته شده‌ دفاعی، امنیتی و مردمی است که از اسلام ناب محمدی(ص) و ایمان پرشور مردم مؤمن و انقلابی‌مان سرچشمه می‌گیرد.


سرلشکر جعفری با بیان اینکه آمریکایی‌ها امروز در بن‌بست راهبردی قرار گرفته و همه گزینه‌ها و راهبردهای ممکن را علیه انقلاب اسلامی تجربه کرده‌اند، اما نتایج دلخواه را به دست نیاورده‌اند، افزود: توانمندی‌های آمریکا بیش از این قابل توسعه نیست و ظرفیت‌های آنها برای تغییر به حد اشباع رسیده و راهی جز پذیرش قدرت واقعی جمهوری اسلامی ایران برای آمریکا باقی نمانده است.


*مسئولان سیاست خارجی دچار اشتباه محاسباتی نشوند


فرمانده کل سپاه در پایان با آرزوی توفیق روزافزون برای دستگاه دیپلماسی و مسئولین سیاست خارجی کشور تصریح کرد: مسئولان سیاست خارجی دچار اشتباه محاسباتی نشوند و دست‌آوردهای انقلاب اسلامی و خون هزاران شهید را همان‌گونه که هست و واقعیت دارد برداشت و بر اساس آن راه مقاومت و ایستادگی را دنبال کنند.


آخرین اخبار آخرین اخبار