محتوا محتوا

رئیس پلیس راهور استان یزد:


رئیس پلیس راهور استان یزد استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی را یکی از علت‌های شایع بروز تصادفات رانندگی عنوان کرد.

 به گزارش یزدامروز؛ رئیس پلیس راهور استان یزد در مصاحبه با یزد آوا؛ شایعات مربوط به افزایش تصادفات درون‌شهری را تکذیب کرد و گفت: با نظارت دوربین‌های نصب‌شده در سطح شهر و استقرار همکاران در معابر پرخطر تصادفات درون‌شهری افزایشی نداشته است.

منصور جمشیدی در خصوص چرایی عکس گرفتن برخی دوربین‌ها در معابر از پلاک عقب خودروها هم گفت: متأسفانه برخی افراد پلاک جلو خودرو را مخدوش می‌کنند تا دوربین‌ها نتوانند تخلفات آن‌ها را ثبت کنند بنابراین تصمیم گرفتیم در برخی معابر نظیر بلوار آیت‌الله مدرسی دوربین‌ها را به‌گونه‌ای نصب کنیم که از پلاک عقب خودروها عکس بگیرد.

جمشیدی همچنین از توقیف خودروهای دارای شیشه دودی 100 درصدی خبر داد و اظهار داشت: متأسفانه خودروهایی که میزان دودی بودن شیشه آن‌ها 100 درصد باشد در شب با کاهش شدید دید روبرو بوده بنابراین خودروهایی با چنین ویژگی علاوه بر جریمه 500 هزار ریالی توقیف خواهند شد.

وی، توقف دوبل و استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی را یکی از علت‌های شایع بروز تصادفات رانندگی عنوان کرد و گفت: توقف‌های دوبل بخصوص در ساعات آغاز و پایان کار مدارس وادارات و استفاده از تلفن همراه نیز باعث پرت شدن حواس راننده شده و بروز تصادف را به همراه دارد لذا از همشهریان عزیز می‌خواهم در هنگام رانندگی از صحبت با تلفن همراه پرهیزکرده و به‌هیچ‌وجه در معابر به‌صورت دوبل توقف نکنند.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار