پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه یزد:

استفاده صحیح از ظرفیت نفت، دشمن را جلوی مسلمانان به زانو در می آورد


امام جمعه یزد با اشاره به اینکه عربستان به عنوان یکی از صادرکنندگان بزرگ نفت، قیمت این محصول استراتژیک را کاهش داد و با این اقدام خود در واقع به دشمنان اسلام خوش‌خدمتی کرد ادامه داد: اگر از ظرفیت نفت استفاده شود، دنیای کفر در مقابل اسلام زانو خواهد زد.

به گزارش یزد رسا، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با تاکید بر اینکه امت اسلامی باید یک ید واحده در برابر دشمنان باشند، گفت: تفرقه در میان مسلمین، خواسته اصلی دشمنان اسلام است چنانکه تلاش‌های دشمن نیز در این مسیر برنامه‌ریزی شده است.

وی ادامه داد: دشمنان می‌دانند تا زمانی که اختلاف میان مسلمین وجود داشته باشد، کار آن‌ها آسان است و خطری آن‌ها را تهدید نمی‌کند بر این اساس همواره به دنبال تفرقه‌افکنی و نفوذ در میان مسلمانان هستند.

امام جمعه یزد با بیان اینکه خداوند متعال نعمت‌ها و منابع خدادادی و ذخائر عظیمی در کشورهای اسلامی قرار داده است، خاطرنشان کرد: اگر مسلمین متحد شوند و از ذخائری که خداوند در اختیار آن‌ها قرار داده به درستی استفاده کنند، شکست دشمنان اسلام قطعی خواهد بود.

وی تصریح کرد: در چنین شرایطی متاسفانه می‌بینیم که برخی کشورها خوش‌خدمتی‌هایی به دشمنان اسلام می‌کنند که اقدام آن‌ها دشمنان را در مقابل اسلام گستاخ‌تر می‌کند.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه نفت یکی از ذخایری است که خداوند منابع عظیمی از آن را در ممالک اسلامی قرار داده است، عنوان کرد: اگر از این ظرفیت استفاده شود، دنیای کفر در مقابل اسلام زانو خواهد زد.

وی اظهار کرد: با این وجود، عربستان به عنوان یکی از صادرکنندگان بزرگ نفت، قیمت این محصول استراتژیک را کاهش داد و با این اقدام خود در واقع به دشمنان اسلام خوش‌خدمتی کرده است.

ناصری با بیان اینکه این قبیل اقدامات، خیانت به جامعه اسلامی است، تصریح کرد: هر فعالیتی که تضعیف امت اسلامی را به دنبال داشته باشد، یک خیانت بزرگ محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه امت اسلامی اگر متحد شوند، استکبار جهانی دیگر هیچ معنا و مفهومی نخواهد داشت، عنوان کرد: مسلمین باید در یک جبهه واحد علیه دشمنان اسلام قرار گیرند و سدی مستحکم در برابر دسیسه‌های دشمنان و زیاده‌خواهی‌های آن‌ها باشند اما متاسفانه امروز این اتحاد در میان امت اسلامی کمتر مشاهده می‌شود.

ناصری تقویت جبهه مسلمین را وظیفه آحاد مسلمانان دانست و تاکید کرد: کسی که خود را مسلمان می‌داند و در قلب جهان اسلام زندگی می‌کند و از مواهب آن بهره‌مند است نباید برای دشمنان اسلام خوش‌خدمتی کند.

امام جمعه یزد با اشاره به مذاکرات ایران با کشورهای 1+5 اظهار کرد: امیدواریم تیم مذاکره کننده ایران در تلاش‌های خود موفق و سربلند باشد و امیدواریم بتواند حق و حقوق ایران را به ملت مسلمان بازگرداند.

ناصری با اشاره به اینکه تیم مذاکره کننده باید اقتدار و عزت و استقلال کشور را حفظ کند، تصریح کرد: کشور ما خط قرمزهایی دارد که باید رعایت شود و هیچکس حق عدول از این خط قرمزها را ندارد.

امام جمعه یزد با اشاره به فرارسیدن ایام سوگواری رسول خدا، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) اظهار کرد: مردم ضمن حضور در مراسم عزاداری تلاش کنند تا سیره عملی آن بزرگواران را در زندگی خود به کار گیرند.

ناصری با بیان اینکه مردم در اربعین حسینی با عزاداری‌های خود جان تازه‌ای به جهان تشیع دادند، اظهار امیدواری کرد که عزاداری‌های روزهای پایانی ماه صفر نیز درخششی بزرگ در دنیا داشته باشد و همه اذهان را به سمت جهان اسلام معطوف کند.

آیت الله محمد رضا ناصری گفت: همه برای ائمه معصومین(ع) اهمیت و عظمت قائل هستیم و اعمال و حرکت‌هایشان را الگو قرار می‌دهیم و در سالروز شهادت آنها ناراحتیم.

آیت الله ناصری ادامه داد: پیامبر(ص) و ائمه معصومین(ع) برگزیدگان و حجت های خدا بر روی زمین هستند و خداوند آنها را آفرید تا این عالم و انساننها را به هدف اصلی خلقت که رسیدن به کمال است، برسانند.

امام جمعه یزد با بیان اینکه بزرگان دین برای هدایت و سعادتمند کردن انسان‌ها تلاش کرده‌اند، گفت: باید انسان ها به این نکته برسند که باید در مسیر ائمه معصومین(ع) قرار گیرند و به هدف عالی برسند.

منبع: فارس و یزد آوا

انتهای پیام/ع

آخرین اخبار آخرین اخبار