پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون امور مجلس و استان های سازمان صداوسیما در یزد:

استقلال رسانه ای مهمترین نوع استقلال یک کشور است/ تولید 90 درصد تجهیزات سخت افزاری در کشور


یکی از شعارهای جمهوری اسلامی استقلال است و مهمترین نوع آن، که تحقق استقلال در زمینه های دیگر را نیزبه دنبال دا رد استقلال رسانه ای است.

به گزارش خبرنگار یزدامـــــروز؛ معاون امور مجلس و استان های سازمان صداوسیما در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل سازمان صداوسیمای استان یزد آسایش را مدیری شایسته،مخلص،متعهد ، متخصص و دارای پشتکار فراوان دانست و گفت: آقای آسایش شایستگی هایش را درعمل به اثبات رسانده است.


حجت الاسلام سید رمضان موسوی مقدم  ادامه داد: بسیار متاسفم که باید در مراسم تودیع این مدیر گرانقدر شرکت کنم اما قطعا در آینده از تجربیات مدیریتی جناب آسایش استفاده خواهد شد.


موسوی مقدم اضافه کرد:به نمایندگی از ریاست سازمان صداو سیما، از زحمات و تلاش های وی قدردانی می کنم.


سید رمضان موسوی مقدم  در بخش دوم سخنانش با اشاره به اهمیت رسانه ملی گفت: هجوم فرهنگی شبکه های غربی و تاثیرات مخرب آن ها بر فرهنگ کشور، کارشناسان رسانه را برآن داشت تا برای مقابله با این توطئه ناجوانمردانه راه چاره ای بیاندیشند.


وی تنها راه پاسداشت فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی را بازگشت به خویشتن دانست و اضافه کرد: نتیجه این تفکر منجر به تاسیس شبکه های صدا وسیمای استانی شد و امروزه این شبکه ها با احیا ی سنن گذشتگان و معرفی آداب بومی به نسل جوان توانسته تاحدودی اثرات این هجمه ها را خنثی کند.

حجت الاسلام موسوی مقدم  با بیان اینکه امروزه 27 هزار رسانه در جهان علیه  فرهنگ ایرانی به  برنامه  سازی مشغولند گفت: درست است که از این تعدا د تنها 3هزار شبکه در کشور دریافت می شود اما وجود این تعداد شبکه  نیز تلاش رسانه ملی را مضاعف  کرده است.


وی با اشاره به سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: یکی از شعارهای جمهوری اسلامی استقلال است و مهمترین نوع آن، که تحقق استقلال در زمینه های دیگر را نیزبه دنبال دا رد استقلال رسانه ای است.

معاون امور مجلس و استان های سازمان صداوسیما استقلال در رسانه ملی را در دو حوزه تکنولوژیکی و محتوا برشمرد و ادامه  داد: امروزه در حوزه تکنولوژیکی 90در صد نیازها در داخل تامین می شود و همانطور که تحریم فرصت های زیادی را در کشور به وجود آورد در سازمان صدا و سیما نیز تاثیر بسزایی داشت  چرا که تحریم ها سبب شد برای استقلال سخت افزاری برنامه ریزی شده و در آن به خودکفایی بالایی برسیم.


وی اضافه کرد: روزگاری کوچکترین تجهیزات سخت افزاری مثل فرستنده های کوچک از کشورهای  اروپایی وارد می شد و امروز به دست توانمند متخصصان داخلی فرستنده های مختلف ، در داخل تولید و استفاده می شوند.


نماینده رئییس سازمان صدا وسیما در این مراسم راه اندازی شبکه دیجیتال در کشور به دست متخصصان استانی مراکز صداوسیما را یک موفقیت چشمگیر برای این سازمان عنوان کرد و افزود: پروژه عبور از شبکه های آنالوگ و تبدیل به شبکه دیجیتال در برخی کشورهای پیشرفته دنیا یک پروژه ملی بوده که  باید به شکل قانون وضع و اجرایی شود.


حجت الاسلام موسوی مقدم تصریح کرد: پروژه شبکه دیجیتال  در سازمان و با تکیه بر دانش متخصصان استانی کلید خورد بطوری  که امروز شاهد پوشش 80درصدی  آن در استان یزد می باشیم و این به معنی این است که جایگاه سازمان صدا وسیما در حوزه تکنولوژیکی  جایگاه بسیار خوبی است.


وی صوت و تصویر را محور فعالیت های فرهنگی عنوان کرد و خاطر نشان کرد: با توسعه زیرساخت کابل های زمینی در صورت قطع شبکه های ماهواره ای توسط کشورهای استکباری کوچکترین  قطع سیگنالی نخواهیم داشت.


معاون امور مجلس و استان های سازمان صداوسیما در پایان ضمن قدردانی از تلاش های آسایش، برای مدیرکل جدید این سازمان آرزوی موفقیت کرد. 






آخرین اخبار آخرین اخبار