پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس؛

استیضاح نعمت زاده با ۶۰ امضاء تحویل هیئت رئیسه مجلس شد/ نمایندگان ناراضی از وزیر


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از اظهارات اخیر وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نمایندگان از این اظهارات ناراضی هستند هر چند که قبلا طرح استیضاح وی را با ۶۰ امضا تحویل هیئت رئیسه مجلس دادند و در حال حاضر هم از وزیر ناراضی هستند.

به گزارش یزدرسا، روح اله جانی عباسپور نماینده بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با افکارخبر با اشاره به اظهارات اخیر محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر اینکه نخریدن خودرداخلی حرام و خیانت است، گفت: بیان این حرفها نه در حوزه تخصصی آقای نعمت زاده است و نه مشکلات صنعت خودرو را رفع می کند.
وی تاکید کرد: بیان اینکه یک فعل حرام، گناه و یا خیانت است، در حوزه تخصصی علما و همچنین رهبری جامعه است و یک وزیر نباید و نمی تواند در این زمینه اظهار نظر کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس خرید کالاهای داخلی برای اقتصاد مقاومتی را ضروری دانست و با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در این زمینه اظهار داشت: خرید کالاهای داخلی باعث ایجاد اشتغال و رونق اقتصاد داخلی و رفع معضلات اقتصادی کشور خواهد شد.

عباسپور با توصیه به نعمت زاده جهت رفع چالشهای پیش رو خودرو و تولیدات صعنت خودروسازی خاطرنشان کرد: در حال حاضر یکی از مشکلات صنعت خودرو نقدینگی است و وزیر باید در جهت رفع این مشکل اقدام کند.

وی کیفیت پائین خودروهای داخلی را از دیگر چالشهای پیش رو صنعت خودرو سازی ذکر کرد و گفت: وزیر باید برای ارتقای کیفیت خودرو برنامه ریزی کند و طوری سیاست ها را طراحی کند که مردم به سمت خرید خودروی با کیفیت داخلی سوق پیدا کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس استاندارد سازی و تعامل با خودورسازان را از ضروریات صنعت خودرو سازی و وزارت صنعت، معدن و تجارت دانست و یادآور شد: وزیر باید طوری سیاست ها را برای صنعت خودرو سازی تعیین کند که یک بازار رقابتی برای خودرو بوجود آید و اشتیاق برای خرید خودروها افزایش یابد.

عباسپور با اشاره به پیامک رسانه ها از اظهارات اخیر وزیر صنعت به نمایندگان گفت: نمایندگان بعد از مشاهده این پیامک ها، نسبت به بیان این اظهارات وزیر عکس العمل منفی نشان دادند و از این اظهارات تعجب کردند.

وی با بیان اینکه استیضاح نعمت زاده قبلا با ۶۰ امضا تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد، تصریح کرد: نمایندگان از وزیر ناراضی هستند ولی متاسفانه هیئت رئیسه مجلس مقاومت می کند و هنوز استیضاح را اعلام وصول نکرده است.

نماینده بوئین زهرا در مجلس تاکید کرد: هیئت رئیسه مجلس طبق آئین نامه داخلی مجلس باید استیضاح را اعلام وصول می کرد که متاسفانه برخلاف آئین نامه این کار انجام نشد.

محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در تازه‌ترین اظهارنظر خود درباره کمپین به راه افتاده در جامعه مبنی بر نخریدن خودرو داخلی تا ارزانی قیمت، گفت: «اگر کسی چنین کمپینی را دنبال کند، به نیروی انسانی و اشتغال و تولید داخلی و درآمد ملی خیانت کرده است.»

انتهای پیام/ص


آخرین اخبار آخرین اخبار