پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نماینده مردم مهریز در مجلس:

اسلام بیشترین توجه را در میان ادیان الهی به گردشگری دارد


نماینده مردم مهریز، خاتم، بهاباد، ابرکوه و بافق در مجلس در در مراسم رونمایی از جایزه ویژه یونسکو به ارگ سریزد گفت: در میان ادیان الهی، اسلام بیشترین توجه را به گردشگری دارد.

به گزارش یزدامـــــروز؛ دخیل‌عباس زارع‌زاده در مراسم رونمایی از جایزه ویژه یونسکو به ارگ سریزد، اظهار داشت: اگر کسی سوال کند که کدام مذهب و آیین بیشترین توجه را به گردشگری دارد، باید قرآن را معرفی کرد.


وی با بیان این مطلب که بیشترین آیات قرآن قصه است که همان آثار به حساب می‌آید، گفت: در قرآن دستور داده شده که در تاریخ بگردید و با نگاه به زندگی گذشتگان ببینید چگونه زندگی کرده‌اند.


نماینده مردم مهریز، خاتم، بهاباد، ابرکوه و بافق در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کسب این جایزه توسط ارگ قدیمی و با ارزش سریزد، برای شهرستان مهریز، استان یزد و منطقه سریزد مهم و ارزشمند است و امروز مفتخریم که در یونسکو بهترین مقام را در میان کشورهای آسیا و اقیانوسیه به خود اختصاص داده‌ایم.


زارع‌زاده گفت: امیدواریم در جمعی که هستیم، در درجه اول برای نمایاندن ایران کهن به جهانیان و احیای اقتصاد گردشگری در این مملکت ارزشمند، تلاش و کوشش نماییم.


سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کسانی که دلشان برای اسلام و ایران می‌سوزد و می‌خواهند صدور انقلاب که هدف امام بود را برای جهانیان داشته باشند، باید دست به دست هم داده و برای احیای گردشگری، سنگ تمام بگذاریم که جهانیان بیاند، ما را بشناسند و بدانند آنچه علیه ما از طریق دشمنان تبلیغ شده، در ایران وجود ندارد.


نماینده مردم مهریز، خاتم، بهاباد، ابرکوه و بافق در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ما نباید بترسیم که دیگران فرهنگ می‌آوردند بلکه باید به خود ببالیم که آنقدر فرهنگمان غنی است که اگر دیگران بیایند، از فرهنگ ما تاثیر می‌گیرند.


وی افزود: مکتب ما آنقدر غنای فرهنگی دارد که می‌تواند همه فرهنگ‌ها را در خود غرق کند و با افتخار این فرهنگ را به دیگران عرضه نماید.
زارع‌زاده تصریح کرد: از جمله این موارد این بود که رهبر انقلاب یک نامه به جوانان غرب داد و امروز احساس می‌کنیم که این نامه تبدیل به یک آب گوارای خنکی برای لب‌های تشنه شده و اینگونه توانسته جهانیان را تحت تاثیر خود قرار دهد.
منبع: تسنیم


آخرین اخبار آخرین اخبار