محتوا محتوا

وزیر سابق اطلاعات در یزد:


وزیر سابق اطلاعات با اشاره به این مطلب که دشمن در پروژه نفوذ خود به دنبال اشتباه محاسباتی مسئولین، نخبگان و مردم است خاطرنشان کرد: اولین اقدام دشمن برای به‌اشتباه انداختن مردم، مسئولان و نخبگان ایجاد تهدید و رعب و وحشت است که با این حربه چنان شرایطی را به وجود بیاورد که مجبور به‌اشتباه محاسباتی شویم.

به گزارش یزدامروز؛ وزیر سابق اطلاعات در یادواره 114 شهید حوزه مقاومت والعادیات یزد با اشاره به آیات 51 تا 56 سوره مائده به موضوع ولایت مداری از دیدگاه قرآن پرداخت و گفت: قرآن کریم در این آیات به ولایتمداری سلبی و ایجابی اشاره دارد و به مؤمنین هشدار می‌دهد ولایت مدار یهود و نصاری نباشند.

حجت‌الاسلام حیدرمصلحی افزود: امروز ظهور و بروز نصاری و یهود اروپا و آمریکاست که متأسفانه در کشور عده‌ای که دایه انقلابی بودن را یدک می‌کشند تمام تلاش خود را برای گام برداشتن به‌طرف آنان به کار بستند و در بیان دلیل این عمل خود، ترس از ضربه زدن آنان و جنگ می‌دانند.

ملت ایران بهای سنگینی برای امنیت  خود پرداخته است 

مصلحی با اشاره به اینکه امنیت امروز کشور در هیچ کجای دنیا وجود ندارد اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم مؤمنان را به نزول امدادهای غیبی وعده می‌دهد و ملت ایران در طول 38 سال انقلاب موارد بسیاری از این امدادها را دیده است.

سخنران ویژه یادواره شهدای رحمت‌آباد ادامه داد: اگر امروز امنیت در ایران با کشورهای اروپایی و آمریکائی و کشورهای اطرافمان نظیر ترکیه قابل قیاس نیست به این دلیل است که ملت ایران در طول دوران انقلاب در مسیر ولایت مداری خود با استکبار جنگیده و برای امنیت این کشور بهای سنگینی پرداخته است.

اشتباه محاسباتی مسئولان ومردم،اولین قدم دشمن در پروژه نفوذ

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به این مطلب که دشمن در پروژه نفوذ خود به دنبال اشتباه محاسباتی مسئولین، نخبگان و مردم است خاطرنشان کرد: اولین اقدام دشمن برای به‌اشتباه انداختن مردم، مسئولان و نخبگان ایجاد تهدید و رعب و وحشت است که با این حربه چنان شرایطی را به وجود بیاورد که مجبور به‌اشتباه محاسباتی شویم همان‌طور که در بحث بر جام به‌محض اینکه آقای ظریف برای مذاکره می‌رفت، اوباما مصاحبه می‌کرد که گزینه نظامی روی میزاست و می‌بینید که نهایتاً گروه مذاکره‌کننده اعلام می‌کند رفع تحریم هدف غایی ما نبود بلکه هدف ما جلوگیری از جنگ علیه کشور بود.

مصلحی افزود: همگان دیدید که آقای ظریف در اظهاراتی تعجب‌برانگیز گفت اگر آمریکا اراده کند با چرخاندن یک کلید همه تجهیزات دفاعی ما را نابود می‌کند و وقتی وی را برای بازدید توانمندی‌های دفاعی کشور بردند به‌اشتباه خود اعتراف کرد.

غفلت ازامدادهای الهی دومین هدف ازپروژه نفوذ 

وی غفلت از امدادهای الهی را دومین هدف  از پروژه نفوذ دانست و ابراز کرد: ما در دوران دفاع مقدس بیش از الآن تحریم بودیم به‌نحوی‌که همه دنیا علیه ما متحد شده و حتی از فروش سیم‌خاردار نیز به ما خودداری می‌کردند و بنا بر اظهارات بی‌شرمانه مسئولان عربستان آنان در دوران جنگ بیش از چند ده میلیارد دلار برای نابودی جمهوری اسلامی به صدام کمک کردند اما امروز صدام کجاست و جمهوری اسلامی در چه جایگاهی قرار دارد.

دشمن در تحریم‌ها به دنبال ترساندن ماست

مصلحی با اشاره به بدعهدی‌های آمریکایی‌ها در دوران پسا برجم، دروغ‌پردازی و دادن وعده‌های دروغین را یکی دیگر از اهداف پروژه نفوذ دشمن برشمرد و گفت: دشمن در تحریم‌ها به دنبال این است که ما را بی‌جهت بترساند تا در تصمیم‌گیری‌ها دچار اشتباه کند.

تنها 30 درصد از مشکلات اقتصادی کشور به تحریم‌ها برمی‌گردد

سخنران مراسم ضمن بیان این مطلب که تنها 30 درصد از مشکلات اقتصادی کشور به تحریم‌ها برمی‌گردد خاطرنشان کرد: چگونه است که هرروز شاهد افزایش واردات اتومبیل‌های لوکس و گران‌قیمت در کشور هستیم اما برای واردات مواد اولیه کارخانجات با مشکل روبرو هستیم

وی خطاب به مسئولان بیان داشت: مگر نمی‌گویید کشور در نقل‌وانتقال پول با مشکل روبروست چگونه است که برای ورود این اتومبیل‌ها و اشرافی گری در کشور پول به‌راحتی جابه‌جا می‌شود اما برای چرخیدن چرخ‌های صنعت کشور و جلوگیری از بیکاری کارگران نمی‌توان پول جابه‌جا کرد؟

وی رشد سه برابری نقدینگی در دولت یازدهم را فرصتی مناسب برای حل مشکلات اقتصادی کشور عنوان کرد و گفت: البته اگر به‌درستی از این فرصت استفاده نشود این رشد می‌تواند تهدیدی برای اقتصاد کشور نیز باشد.

آل سعودمسئول تأمین امنیت صهیونیست‌ها در منطقه

مصلحی در بخش دیگری از سخنانش آل سعود را مسئول تأمین امنیت صهیونیست‌ها در منطقه معرفی کرد و اظهار داشت: امروز آل سعود در منطقه مأموریت دارد تا از صهیونیست‌ها دفاع کند و برای این کار قرارداد امضا کرده است.

وی پدیده داعش و جیش النصره را حاصل ددمنشی‌های شجره ملعونه آل سعود دانست و ابراز داشت: امروز شجره ملعونه آل سعود با پدید آوردن و حمایت از این گروه‌های تروریستی و به راه‌اندازی گفتمان اموی در جهان اسلام به دنبال مقابله با اسلام ناب محمدی (ص) است و برای از بین بردن این شجره ملعونه یک حرکت حسینی نیاز است.

وزیر سابق اطلاعات شهدای فاجعه منا را آغازکننده حرکت حسینی علیه آل سعود و وهابیت برشمرد و گفت: شهدای منا مظلومانه و همانند حضرت سیدالشهدا (ع) تشنه به شهادت رسیدند و همان‌گونه که مظلومیت خون اباعبدالله الحسین (ع) کار خود را کرد مظلومیت خون شهدای منا نیز کار خود را کرده و انشا الله ریشه آل سعود را خواهد کند.


آخرین اخبار آخرین اخبار