پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

اخبار انتخاباتی؛

آشنایی با چهره های شاخص ثبت نام شده برای انتخابات مجلس در حوزه یزد و اشکذر +تصاویر


انتخابات هفتم اسفند بار دیگر شور و نشاط سیاسی را بر انگیخته است. نامزدها و احزاب مختلفی که از مدت ها قبل برای شرکت در این انتخابات برنامه ریزی کرده بودند بالاخره در هفته گذشته با حضور در ستادهای انتخاباتی کشور نسبت به شرکت در انتخابات اقدام کردند.

به گزارش یزدامروزبه نقل از عصر فرهنگ؛ ثبت نام از این داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از تاریخ 28/09/1394 آغاز شد و تا یک هفته نیز ادامه داشت.
اکنون دیگر تقریباً مشخص است که در هر حوزه چه افرادی با یک دیگر رقابت خواهند کرد. در حوزه یزد و اشکذر نیز احساس تکلیف، 75 نفر (یعنی تقریبا دو برابر آمار سال قبل) را به فرمانداری یزد کشاند؛ اما از بین آن ها تعداد اندکی شانس پیروزی در انتخابات مجلس را خواهند داشت.
در این گزارش به معرفی و بررسی سوابق نامزدهای شاخص در انتخابات این دوره حوزه یزد و اشکذر خواهیم پرداخت. توضیح آنکه افراد در هر حوزه انتخابیه تا 15 روز قبل از رای گیری می توانند نسبت به تغییر حوزه انتخابیه اقدام کنند.

دیپلمات یزدی در راه یزد
دکتر محمدجواد آسایش زارچی سفیر فعلی ایران در کشور قطر درآخرین وقت ثبت نام باحضور در سفارت کشورمان در دوحه، نسبت به نام نویسی در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه یزد واشکذر اقدام کرد. وی دارای مدرک دکتری رشته جامعه شناسی از دانشگاه بخارست است و از سال 1391 سفیر ایران در کشور قطر است. آسایش زارچی که سابقه سفارت در یوگسلاوی سابق، کرواسی، عمان و شیلی را دارد، در دولت دهم مشاور وزیر خارجه وقت یعنی منوچهر متکی بوده است.

 رئیس سابق سازمان انرژی هسته ای، نامزد شد
دکتر رضا امراللهی رئیس اسبق سازمان انرژی اتمی به منظور حضور در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات وزارت کشور حضور یافت و از حوزه تهران نام نویسی کرد.امر اللهی در ۱۳۲۵ در یزد متولد شد. وی کارشناسی فیزیک را از دانشگاه ملی ایران، کارشناسی ارشد مهندسی برق را از دانشگاه لامار آمریکا، مدرک دوره مهندسی هسته‌ای از مرکز تحقیقات هسته‌ای مل در بلژیک و دکترای فیزیک پلاسما را از دانشگاه پاریس دریافت کرد. امراللهی پس از سال ۱۳۵۹ مسئولیت‌های متعددی درسازمان انرژی اتمی ایران پذیرفت و در دانشگاه صنعتی امیر کبیر و خواجه نصیر الدین طوسی به تدریس پرداخت.

 نماینده مجلس هشتم، نامزد مجلس دهم
علی اکبر اولیاء نماینده مردم شهرستان های یزد و اشکذر در مجلس هشتم با ورود به ستاد انتخابات وزارت کشور، نسبت به نام نویسی در انتخابات دهم مجلس از حوزه یزد اقدام کرد.
وی قبل از این گفته بود: « من تلاشم این است که افرادی قوی تر از من در صحنه حاضر شوند. اگر انشاالله این دوستان حاضر شوند قطعا من هم به آن ها کمک می کنم اما اگر لازم شد و در صورتی که جمع موافق بود و فضا اقتضا داشت آماده شرکت در انتخابات و خدمت به مردم هستم.»
اولیاء عناوینی چون دبیر کلی سندیکای بیمه گران ایران و مدیر پخش شبکه دوم سیمای جمهوری اسلامی ایران و سرپرست صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مرکز یزد را نیز در کارنامه دارد.

 جوکار باز هم آمد
محمد صالح جوکار، نماینده فعلی یزد و اشکذر و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس است. وی بعد از فوت مرحوم یحیی زاده به عنوان کفیل حوزه انتخابیه تفت و میبد انتخاب شد.
جوکار هفته گذشته بعد از حضور بر مزار سومین شهید محراب به فرمانداری یزد رفت تا حضور خود در انتخابات را قطعی کند.

 خیز رئیس ستاد انتخاباتی رئیس جمهور
محمد دهستانی، رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در استان یزدکاندیدای انتخابات مجلس شد. دهستانی رئیس حزب اعتدال و توسعه استان یزد، عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه و رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در استان یزد را در پرونده فعالیت خود دارد.

 بانوی دانشجوی امیدوار یزدی
زهرا عابدینی، دانشجوی دکترای تخصصی جامعه شناسی سیاسی و مدیرسازمان های مردم نهاد وزارت کشور است. وی علاوه بر اینکه از پشتوانه خوب سازمان های مردم نهاد برخوردار است زمانی که همراه با چهره هایی همچون عزت یادگار عضو شورای شهر یزد و حمیدرضا کارگر دبیر حزب اعتماد ملی استان یزد در فرمانداری یزد حاضر شد اثبات کرد افراد زیادی به وی امید بسته اند.
عابدینی متولد  1356 است و در حال حاضر  دانشجوی دکترای تخصصی جامعه شناسی سیاسی دانشگاه آزاد-واحد علوم تحقیقات تهران می باشد.

 کاندیداتوری مالک ایرانسل در یزد
حمید رضا عارف، فرزند دکتر عارف با حضور در ستاد انتخابات یزد و همراهی مادرش و  چهره هایی نظیر دکتر صدر، نسبت به نام نویسی از حوزه یزد و اشکذر در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اقدام کرد.
عارف پس از ثبت نام گفت: به خرد جمعی اعتقاد دارم و در صورت تایید صلاحیت، با نظرجمع و ائتلاف اصلاح طلبان وارد گود انتخابات می شوم.
وی تاکید کرد از کانال پدرم(محمد رضاعارف)بدنبال رای اوری نیستم.

 کاندیداتوری رئیس سابق هلال احمر
کاظم مشرف رئیس اسبق هلال احمر یزد برای نامزدی در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی کاندیدا شد. وی پیش از این بخت خود را برای شرکت در شورای اسلامی شهر یزد آزموده بود.

 ثبت نام رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی
دکتر سید جلیل میرمحمدی میبدی نیز در آخرین روز از ثبت نام نامزدهای انتخاباتی با حضور در ستاد انتخابات فرمانداری یزد، اقدام به ثبت نام در حوزه انتخابیه یزد و اشکذر کرد. وی جانباز جنگ تحمیلی است و در حال حاضر عضو هیات علمی و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی یزد است. میرمحمدی ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، مدیرکلی اداره سلامت کار وزارت بهداشت و مدیرکلی ستاد شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت را در کارنامه خود دارد.

 


 


آخرین اخبار آخرین اخبار