پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

در جلسه کمیته ایثارگران ستاد دهه فجر استان یزد مطرح شد

آشنایی نسل جوان با روش و منش شهدا از اولویت های جامعه/ تشکیل شورای حل اختلاف امور ایثارگران استان یزد


صبح امروز جلسه کمیته ایثارگران ستاد بزرگداشت دهه فجر با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران ، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد، رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ، مشاور استاندار و مسئول هماهنگي امور ايثارگران و جمعی از مسئولان استان یزد در محل بنیاد شهید استان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار یزدامروز؛ صبح امروز جلسه کمیته ایثارگران ستاد بزرگداشت دهه فجر با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران ، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد، رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ، مشاور استاندار و مسئول هماهنگي امور ايثارگران و جمعی از مسئولان استان یزد در محل بنیاد شهید استان برگزار شد.

در این جلسه اعضای کمیته به ارائه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص هرچه باشکوه تر برگزار شدن مراسم ایام الله فجر پرداختند .

رجبی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد  در سخنانی بر لزوم بزرگداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب تاکید کرد و افزود : درسال گذشته با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان در کلیه مدارس کلاس انشاء با موضوعیت دفاع مقدس و انقلاب برگزار شد که با استقبال بی نظیر دانش آموزان  همراه شد.

وی تجلیل از جانبازان بالای 70درصد،برگزاری یادواره شهدای انقلاب ،برپایی نمایشگاه اسناد انقلاب و رونمایی از کتاب با محوریت انقلاب را از جمله برنامه های شاخص این سازمان در ایام الله دهه فجر عنوان کرد.

مصون نماینده دفتر ولی فقیه و امام جمعه یزد دراین جلسه از مسئولان شورای هماهنگی خواست از دعوت سخنرانانی که وابستگی جناحی دارند خودداری کند.

همچنین وی پیشنهاد داد کلیپ هایی از صحنه های انقلاب و دفاع مقدس تهیه و در مساجد سراسر استان برای نمازگزاران پخش شود.

بیان 10نکته از ویژگی های بارز حضرت امام خمینی (ره) در ایام ده شب دهه مبارک فجر از دیگران پیشنهادات وی بود.

سفید نماینده دادگستری هم در این جلسه از تشکیل شورای حل اختلاف امور ایثارگران در محل بنیاد شهید خبر داد و گفت: این شورا وظیفه دارد که با بررسی مشکلات ایثارگرانی که به علت مسائل مالی و جرائم غیر عمد به زندان افتاده اند شرایط آزادسازی آنان را از حبس فراهم آورد.

دشتي پور مشاور استاندار و مسئول هماهنگي امور ايثارگران استان  نیز با اشاره به معضلات شبکه های اجتماعی برای خانواده ها و به ویژه نسل جوانان ایام الله دهه فجر را فرصتی مناسب برای آشنایی آنان با مضرات این شبکه ها دانست و برلزوم توجه ویژه مسئولان به این امر تاکید کرد

ابراهیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نیز در پایان با جمع بندی جلسه به بحث ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه پرداخت و گفت: آشنایی نسل جوان با سیره،روش و منش شهدا از اولویت های امروز جامعه است.


آخرین اخبار آخرین اخبار