پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

کتاب خوان ها سماق بمکند، فعلا ادای دین مهم تر است؛

اصرار بی جای استانداری یزد، داد رسانه اصلاح طلب را هم در آورد!


اداره کل کتابخانه های عمومی استان یزد 8 ماه است که با سرپرست اداره شده و همچنان انتصاب مدیرکل این مجموعه فرهنگی به تاخیر می‌افتد. شنیده‌ها حاکی از آن است که علت این تاخیر، پافشاری مشکوک و بی مورد استانداری یزد بر انتصاب خانم (د) و تردید نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پذیرش وی است.

به گزارش یزد امـــــــــروز ؛ اداره کل کتابخانه های عمومی استان یزد 8 ماه است که با سرپرست اداره شده و همچنان انتصاب مدیرکل این مجموعه فرهنگی به تاخیر می‌افتد. شنیده‌ها حاکی از آن است که علت این تاخیر، پافشاری مشکوک و بی مورد استانداری یزد بر انتصاب خانم (د) و تردید نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پذیرش وی است. طبق بررسی‌ها، خانم (د) تاکنون دو مرتبه برای مصاحبه به تهران رفته اما هنوز نتوانسته نظر مدیران نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را جلب کند، اما اصرار مجموعه استانداری یزد بر انتصاب وی، نهاد را در کشمکش و تنگنای تصمیم‌گیری برای استان یزد قرار داده است.


این مساله تا جایی پیش رفته که حتی صدای روزنامه آفتاب یزد، از نشریات حامی دولت تدبیر و امید، را هم در آورده است!
این روزنامه در شماره 4215 خود در یادداشتی در خصوص عملکرد نهاد کتابخانه‌ها، نسبت به حیات خلوت بودن ادارات کل استانی کتابخانه‌ها انتقاد کرده و با اشاره ضمنی به ماجرای در حال اتفاق در استان یزد، چنین انتصاباتی را موجب دلخوری کارمندان نهاد دانسته است.


در بخشی از این یادداشت به قلم رضا بردستانی آمده: «رعایت موازین مدیریتی در این نهاد، سالیان طولانی است که دستخوش تعارفات سیاسی و پرداخت‌های حزبی شده است، تا جایی که در برخی استان‌ها مدیران معرفی شده حتی در شأن این نهاد نیز نبوده‌اند و تعجب افکار عمومی را برانگیخته‌اند. برای مثال در نظر بگیرید نیروهای تاثیرگذار در استانداری یک استان تنها به دلیل نظرات شخصی تصمیم بگیرند که مدیر روابط عمومی یک اداره کوچک‌تر از «نهاد کتابخانه های عمومی» آن استان را برای مدیرکلی این نهاد معرفی نمایند. نخستین واکنش، دلخوری شدید کارمندانی است که احساس می‌کنند چنین گزینه بازی‌هایی، توهینی آشکار به جایگاه شغلی، تخصصی و صنفی آنان است و همین مساله کدورت‌هایی ریشه دار را دامن می‌زند.»


گفتنی است، خانم (د) در حال حاضر مسئول روابط عمومی یک کانون در حوزه کودکان و نوجوانان را بر عهده داشته و هیچ گونه سابقه مدیریتی در کارنامه خود ندارد، اما به طور مشکوکی استانداری یزد پافشاری عجیب بر انتصاب وی در یکی از ادارات استان را دارد.

منبع: یزد رسا


آخرین اخبار آخرین اخبار