پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

آیت الله ناصری در نمازجمعه این هفته:

اطاعت از غرب و امریکا موجب عقبگرد و انقلاب منفی/دشمن در صدد ایجاد دودستگی و اختلاف در جامعه است


آیت الله ناصری با اشاره به آیه ای از سوره آل عمران که اگر از کافران اطاعت کنید آنها شما را به دوران جاهلیت برمی‌گردانند، افزود: اطاعت از غرب و امریکا موجب عقبگرد و انقلاب منفی خواهد شد.

به گزارش یزد امـــــروزبه نقل از  یزد آوا، آیت الله محمد رضا ناصری در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به 13 شهریور روز تعاون اظهار کرد: یکی از صفات پسندیده در انسان‌ها تعاون و همکاری در رسیدن به خوبی ها و نیکی ها است.

وی با اشاره به آیات قرآن گفت: خداوند در قرآن تعاون را در خوبی ها و تقوا خواسته است، و دستور خداست که خودخواه و خود محور نباشیم و در دشمنی ها و گناه و معصیت به هم کمک نکنیم و بدانیم که راضی بودن به گناه دیگران و سکوت در برابر آن هر دوهمکاری در گناه محسوب می‌شود.

امام جمعه یزد افزود: تعاونی ها نیز که به عنوان ادارات وجود دارند باید به مردم را کمک کنند و در جهت اشتغال زایی و ارائه راهکار به بیکاران طرح هایی را ارائه دهند.

آیت الله ناصری با اشاره به سالگرد شهید قدوسی از علمای فداکار و انقلابی گفت: شهید قدوسی در قم مدرسه ای را تاسیس کرد و انسان های عالم و انقلابی زیادی را تربیت کرد و وی که دادستان کل انقلاب بود با توطئه منافقان به شهادت رسید.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 17 شهریور سال 57 افزود: این روز یکی از روزهایی است که مردم به سمت میدان ژاله آن زمان حرکت کردند و با مقاومتی که داشتند به رگبار بسته شدند و باید همیشه یاد و خاطره آنها را که انقلاب را با خون خود آبیاری کردند، گرامی بداریم.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه خداوند در قران دشمن را و تکلیف ما در برابر آن را مشخص می‌کند، ادامه داد: یکی از نشانه‌های دشمنان این است که از پیشرفت  و رفاهی که برای ما حاصل می‌شود ، ناراحت می‌شوند و دوست دارند که عقبگرد داشته باشیم.

آیت الله ناصری با اشاره به آیه ای از سوره آل عمران که اگر از کافران اطاعت کنید آنها شما را به دوران جاهلیت برمی‌گردانند، افزود: اطاعت از غرب و امریکا موجب عقبگرد و انقلاب منفی خواهد شد که چنانچه دنبال معصیت و سلطه فرهنگ غرب در کشور نباشیم و خانواده و ا رزش‌های جامعه را حفظ کنیم و صبر و تقوا پیشه کنیم، خاوند کید و توطئه آنها را دفع می کند.

وی یادآور شد: آنهایی که کافران را الگوی خود قرار می‌دهند  و فرهنگ غربی را رواج می دهند بدانند که دشمن چیزی جز ذلت به آنها نمی دهد چرا که عزت تنها دست خداوند است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با بیان اینکه استکبار به دنبال مهار مدیریت جمهوری اسلامی در بین الملل و منطقه است، خاطرنشان کرد: دشمن می خواهد ایران در عراق و سوریه و غیره دستی نداشته باشد تا هر کاری دلشان می خواهد بکنند و بعد به سراغ ما بیایند.

وی افزود: اینهایی که می گویند چرا به عراق و سوریه و حزب الله کمک می کنید عقلشان نمی رسد چرا که گفته اند کسی در خانه خودش نجنگد مگر اینکه ضربه بخورد و دشمن می خواهد ما دخالتی در این کشورها نداشته باشیم تا کم کم بر ما مسلط شود و ما دائم از  ترس مانند گربه بر خود بلرزیم.

آیت الله ناصری گفت: مقام معظم رهبری دقت نظر دارند و دشمن را رصد می کنند و دشمن را در خانه خودش نگهداشته اند که این بهترین حرکتی است که جمهوری اسلامی از نظر امنیتی و نظامی انجام می دهد و دشمن را زمینگیر می کند.

وی با بیان اینکه دشمن در صدد ایجاد دودستگی و اختلاف در جامعه است، تأکید کرد: رسانه ها باید در این برهه حساس بالاخص با توجه به اینکه انتخابات مهمی را در پیش رو داریم مواظب باشند که تخم تفرقه را نکارند و دوئیت ایجاد نکنند و بدانند که دشمن نمی‌خواهد جمهوری اسلامی ایران به عنوان الگو در میان کشورها معرفی شود.


آخرین اخبار آخرین اخبار