پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئيس پليس فتا استان يزد:

اطلاعات سفر خود را در شبكه هاي اجتماعي نگذاريد


رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان يزد در آستانه سال جديد توصيه هاي انتظامي و پيشگيرانه از جرايم در فضاي سايبرر را به كاربران اعلام و از انان خواست هشدارهاي پليس را جدي بگيرند تا از بروز هرنوع مشكلي جلوگيري كنند.

به گزارش یزد رسا به نقل از پايگاه خبري پليس، سرهنگ حسين رضائي رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان يزد در آستانه سال جديد توصيه هاي انتظامي و پيشگيرانه از جرايم در فضاي سايبرر را به كاربران اعلام و از انان خواست هشدارهاي پليس را جدي بگيرند تا از بروز هرنوع مشكلي جلوگيري كنند.

 

وي افزود: در مسافرت ها و در مواقعي كه براي اتصال به شبكه از اينترنت هتل ها و مكانهاي عمومي استفاده مي كنيد مطمئن شويد هنگام انجام عمليات بانكداري اينترنتي به استفاده درگاه هاي ورود اطلاعات از پروتكل https مطمئن شده و از صفحه كليد مجازي براي درگاه ها براي ورود رمز دوم استفاده كنيد.

 

سرهنگ رضائي ادامه داد: بر روي اسمارت فون ها و تبلت ها برنامه هاي كاربردي و مفيدي نصب كنيد تا در صورت گم شدن يا سرقت دستگاه به راحتي اطلاعات محلي كه دستگاه شما در آن جا قرار دارد را پيدا كنيد.

 

اين مقام مسوول تصريح كرد: اطلاعات سفر خود را در شبكه هاي اجتماعي به اشتراك نگذاريد اين اطلاعات عدم حضور شما درمنزل مي تواند در اختيار سارقان قرارگيرد.

 

سرهنگ رضائي افزود: در صورتي كه از كافي نت ها استفاده مي كنيد حتما پس از اتمام كار از حساب كاربري خود از شبكه هاي اجتماعي و ايميل ها خارج شويد و تاريخچه مرورگر را به همراه تمام كوكي ها و مابقي اطلاعات پاك كنيد و از عدم ذخيره پسبورد در سيستم مطمئن شويد.

 

وي گفت: روزانه موجودي حسابهاي بانكي خود را كنترل كنيد تا در صورت برداشت غيرمجاز و يا سوء استفاده سريع از آن مطلع شويد و يا سرويس اعلام تراكنش بانكي از طريق پيامك را از طريق بانك مربوطه فعال كنيد.

 

سرهنگ رضائي افزود: بر روي فايل هاي خود در لب تاب و يا ساير وسايل الكترونيكي پسبورد بگذاريد تا در صورت مفقودي اطلاعات شما به دست ديگران نيفتد و در استفاده از دستگاه هاي حامل داده – دوربين عكاسي و هر نوع حافظه جانبي را كه همراه خود مي بريد دقت كرده تا در هتل ها و سوئيت ها جا نماند.

 

رئيس پليس فتاي استان يزد در پايان خاطرنشان كرد: از كارتهاي اعتباري و اطلاعات حساب بانكي خود به خوبي مراقبت كنيد و حين خريد، كارت اعتباري را خودتان در دستگاه pos بكشيد و رمز را نيز خودتان وارد كنيد.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار