پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


اعتقادم نسبت به نوکری سیدالشهدا(ع) راسخ تر شد/معترضان برپایی مجالس روضه پول خوشگذرانی هایشان را خرج فقرا کنند


مصدوم حادثه رم کردن شتر در زارچ گفت: 17 سال است در این نقش بازی می کنم و این اتفاق نه تنها ذره ای از عشق وارادتم به حضرتم را کم نکرد بلکه انگیزه ام را برای ادامه کار درسال های آتی قویتر کرده چرا که معجزه اربابم را به چشم خودم دیدم.

یزدامروز؛چندروزقبل بود که فیلم رم کردن شتری در تعزیه خوانی زارچ به سرعت نور در شبکه های اجتماعی منتشر شد اینکه انتشار این ویدیو ناآگاهانه و یا از روی تعمد بوده بحثی است که در این مجال نمی گنجد اما باید این نکته را یادآور شد که با وجود همه تلاش ها و هجمه های فراوانی که امسال در ایام محرم توسط دشمن علیه برپایی مجالس امام حسین(ع) صورت گرفت نه تنها ذره ای از عشق و شورمردم حسینی ایران نسبت به ارباب بی کفن کم نشد بلکه این شور واشتیاق فزونی یافت.

مرتضی عزیزی یکی از چهار مصدوم حادثه رم کردن شتر در زارچ است که با رم کردن شتر از بالای آن برزمین خورده ومردم او را از زیر دست و پای این حیوان بیرون آوردند .

عزیزی 30ساله که پدر دوفرزند است می گوید در حقیقت تولد دوباره ام عاشورای امسال است و آن را مدیون حضرت هستم.

وی که درتعزیه زارچ نقش امام زین العابدین را ایفا می کند زنده ماندنش در این حادثه را مدیون لطف امام حسین(ع) می داند و می گوید: این حادثه باور و اعتقادم را نسبت به نوکری سیدالشهدا(ع) قوی ترکرد.

گفتگوی جذاب یزد رسا را با این نوکر سیدالشهدا(ع)از دست ندهید؛

عزیزی در تشریح حادثه رم کردن شتر در روز عاشورا در زارچ گفت: یکی از اسب های تعزیه که در کنار این بچه شتر ایستاده بود رم کرده و لگدی را به این حیوان زد و این بچه شتر نیزرم کرد و بنده که بنا به نقشم دست و پا بسته با زنجیر و بدون زین بر روی شترسوار شده بودم زیر دست و پای این حیوان افتادم که بلافاصله مردم مرا از زیر دست و پای این حیوان خارج کرده و شتر را به بیرون از جمعیت هدایت کردند و بدون شک اگر این اتفاق به صورت عادی اتفاق افتاده بود الان زنده نبودم.

تعزیه خوان زارچی درخصوص اهداف برخی افراد در انتشار این گونه اتفاقات در فضای مجازی گفت: هدف این افراد ضربه زدن به دین و از بین بردن شعائر اسلام است چرا که تاب تحمل عظمت حضرت سیدالشهدا(ع) را نداشته و از اینکه در این ایام تمامی مردم از پولداروفقیرتامسئول وافراد عادی یک پارچه و متحد لباس نوکری سرور و سالار شهیدان(ع) را بر تن می کنند کلافه و عصبانی هستند.

وی در پاسخ به کسانی که در شبکه های مجازی نسبت به برگزاری مجالس حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و هزینه های آن اعتراض کرده و می گویند این هزینه ها را بایدخرج فقرا و افراد آسیب پذیر جامعه کرد گفت: چرا باید از هزینه های مجالس امام حسین (ع) که اشاعه فرهنگ ایثاروازخودگذشتگی است کم کرد اگر راست می گویند و دلشان به حال فقرای جامعه می سوزد از مخارج گزاف سفرهای خارجی،خوشگذرانی ها و عروسی های پسران و دخترانشان کم کنند و آن را به ضعفای جامعه بدهند.

عزیزی تاکید کرد : همگان می دانند که کمک به فقرا و مساکین تنها بهانه ای بیش نیست ضمن اینکه در همین مراسمات نیز تعداد زیادی از افراد نیازمند آبرودار بدون اینکه آبرویشان به خطر بیفتد چندین روز بر سر سفره خوان حضرت اباعبدالله(ع) مهمان می شوند. 

ایفاگر نقش امام چهارم(ع) با اشاره به اینکه وضعیت جسمانی و شرایط عمومی بنده و دیگر مصدومان حادثه بسیار خوب است اظهار داشت: متاسفانه دشمنان دین و امام حسین(ع) تا جایی دست به پخش تصاویرچنین اتفاقاتی می زنند که به خیال خام خودشان اهداف شوم آن ها را تامین کند و به ابعاد حادثه توجه ای ندارند،اگراین افراد به راستی دلسوز دین بودند می آمدند وبا امثال من که یکی از حادثه دیدگان بودم و جان سالم به در برده ام مصاحبه می کردند تا مردم بدانند نوکران دستگاه ارباب بی کفن بیمه خود حضرت هستند.

وی ادامه داد: 17 سال است در این نقش بازی می کنم و این اتفاق نه تنها ذره ای از عشق وارادتم به حضرتم را کم نکرد بلکه انگیزه ام را برای ادامه کار درسال های آتی قویتر کرده چرا که معجزه اربابم را به چشم خودم دیدم.

عزیزی در پایان درباره چگونگی ورودش به عرصه تعزیه خوانی هم گفت: نقش امام سجاد آن هم با وضعیتی که باید با زنجیر دست و پایت را ببندند و بر شتر لخت بنشینی وحالت بیمارگونه به خود بگیری بسیارسخت است که با لطف امام چهارم شروع کردم و انشالله تا آخرعمرهم ادامه خواهم داد.


آخرین اخبار آخرین اخبار