پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مسئول دفترنمایندگی بعثه رهبر انقلاب درحج وزیارت استان یزد خبر داد

اعزام حجاج در سال جاری به صورت جدی درحال پیگیری است/جزئیات شروط ایران برای عربستان


مسئول دفترنمایندگی بعثه رهبر انقلاب درحج وزیارت استان یزد از پیگیری جدی مسئولان کشور برای اعزام حجاج در سال جاری خبر داد.

مسئول دفترنمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج وزیارت استان یزد در مصاحبه با یزدامروز؛  با ابراز تاسف از عدم همکاری دولت سعودی برای اعزام حجاج ایرانی به سرزمین وحی گفت: متاسفانه تا این لحظه دولت عربستان سعودی هیچ گونه همکاری با جمهوری اسلامی ایران نداشته است اما مسئولان کشور در حال پیگیری جدی برای اعزام حجاج به سرزمین وحی هستند.

حفظ کرامت حجاج مهمترین شرط ایران برای عربستان

حجت الاسلام سیدحسن میررحیمی افزود: یکی از شروط ما برای اعزام حجاج به عربستان تامین امنیت و حفظ کرامت حجاج بوده که سعودی ها نمی خواهند مسئولیتی در این زمینه برعهده بگیرند و حتی مدعی هستند که حجاج از طرف کشور ثالث و با هواپیمای غیر ایرانی به این کشور اعزام شوند که این مسئله از جانب ما به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

ولی فقیه تنها تصمیم گیرنده درمسئله حج

حجت الاسلام میررحیمی در پاسخ به طرح برخی شبهات مبنی بر اینکه چه لزومی برای اعزام حجاج به حج می باشد اظهار داشت: حج یک فریضه الهی است و تا آن جا که امکان دارد باید برگزار شود مگر اینکه ولی فقیه زمان بنا بر مصالح دینی و عدم احراز شرایطی که در شرع مقدس برای انجام مناسک حج بیان شده است، تشخیص دهد که انجام حج بر خلاف مصلحت مسلمین بوده و بر این اساس دستور منع اعزام حجاج را صادر نماید.

وی ادامه داد:  رهبر معظم انقلاب نیز با تعیین شروطی از جمله حفظ کرامت حجاج و برگزاری مراسم برائت از مشرکین و تاکید بر پذیرش شروط ایران از سوی آل سعود، دستور اعزام حجاج به حج را صادر فرمودند که با کارشکنی های صورت گرفت تحقق این امر بعید به نظر می رسد.

عربستان دنبال کننده اهداف اسلام ستیزی آمریکائی ها

مسئول دفترنمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج وزیارت استان هدف سعودی ها از اقدامات تنش زا در منطقه را تمکین آنان از دستورات اربابان مستکبر خود دانست و گفت: کشورهای استکبارگر و در راس آنان آمریکای جنایتکار با حمایت از دولت سعودی در جریان تجاور به یمن و سوریه و اقدامات ناجوانمردانه در قبال حجاج نظیر حادثه خونبار منا به دنبال برهم زدن امنیت منطقه و دنبال کردن اهداف اسلام ستیزانه خود هستند.

حجت الاسلام میررحیمی در پایان ابراز امیدواری کرد دولت عربستان در این فرصت کوتاه سر عقل آمده و با بوجود آوردن شرایط برگزاری حجی آبرومند و عزتمندانه، مانع بهره مندی حجاج ایرانی از این فریضه بزرگ نشود.


آخرین اخبار آخرین اخبار