پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

کارشناس مسائل بین‌الملل:


کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: اعزام نفتکش‌ها به ونزوئلا به مثابه ورود به منطقه ممنوعه آمریکا و عبور ایران از قدرت منطقه‌ای به قدرت بین‌المللی است.

سیدرضا صدرالحسینی کارشناس مسائل بین‌الملل در گفتگو با خبرنگار یزدامروز در واکنش به اعزام نفتکش‌های ایران به ونزوئلا، گفت: اعزام پنج فروند کشتی نفتکش به کشوری که به نوعی در حیاط خلوت آمریکا قرار دارد اقدامی راهبردی از سوی جمهوری اسلامی است که بهت و حیرت سیاستمداران، اقتصاددانان و اصحاب رسانه جهان را به دنبال داشت.

وی افزود: این اقدام به مثابه ورود ایران به منطقه ممنوعه آمریکا است و در واقع آن را باید عبور جمهوری اسلامی از قدرت منطقه‌ای به قدرت بین‌المللی قلمداد کرد.

کارشناس مسائل بین‌الملل اظهار داشت: جمهوری اسلامی اگر تا امروز به عنوان یک قدرت تأثیرگذار و بانفوذ منطقه‌ای شناخته می‌شد، در آینده باید از ایران به عنوان بازیگری مؤثر و نقش‌آفرین در عرصه بین‌الملل یاد کرد.

صدرالحسینی با بیان اینکه این اقدام ایران شکستی دیگر برای آمریکا محسوب می‌شود، عنوان کرد: جمهوری اسلامی با این کار، یک بار دیگر نظام سلطه را به چالش کشید و تنها چند ماه بعد از عملیات عین‌الاسد، باز هم آمریکا را تحقیر کرد.

وی یادآور شد: البته رسانه‌های وابسته به نظام سلطه تلاش کردند این اقدام بزرگ و شگفت‌انگیز ایران را نادیده بگیرند و تا جایی که توانستند آن را سانسور کردند.

کارشناس مسائل بین‌الملل تأکید کرد: اینکه پنج نفتکش بزرگ ایران مسیری طولانی را پیمودند و دریاها و اقیانوس‌ها مختلف را آن هم در زیر چتر امنیتی و چشمان زیردریایی‌ها و ناوهای جنگی دولت جنیاتکار آمریکا و رژیم صهیونیستی پشت سر گذاشتند، اقدامی بسیار بزرگ و مهم است.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار