پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل زندانهای یزد خبر داد

اعطای 336 میلیون تومان هدیه نقدی رهبرمعظم انقلاب به خانواده های زندانیان یزد


رضا ذوالفعلی نژاد از اعطای 336 میلیون تومان کارت هدیه اهدایی رهبرمعظم انقلاب به خانواده های زندانیان یزد خبر داد.

رضا ذوالفعلی نژاد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا؛ در خصوص تمهیدات سازمان زندان های استان یزد در ایام کرونا گفت: در ایام شیوع کرونا هفت قرنطینه در زندان های استان یزد ایجاد شد و توسط 62 نفر کادر درمانی تمام اقدامات لازم برای جلوگیری از شیوع این بیماری در بین زندانی همچنین ضدعفونی اندرزگاه ها صورت گرفت.

توزیع اقلام بهداشتی در ایام کرونا در زندان های استان یزد

مدیرکل زندانهای یزد با بیان اینکه با تلاش تمامی همکاران به ویژه کادر درمان شاهد حتی یک مورد کرونا مثبت در سطح زندان های استان نبودیم ابراز داشت: در این ایام 14 هزار و 260عدد ماسک، 48 هزار و 200 عدد انواع دستکش،350 لیتر مواد گندزدایی و 563 لیتر مواد ضدعفونی کننده در بین زندانیان توزیع شد

وی از ضد عفونی یک روز در میان زندان ها با همکاری سپاه و نیروی انتظامی خبر داد و ابراز داشت: در راستای اجرای دستورات وزارت بهداشت تمامی فعالیت های اجتماعی  در ایام اوج کرونا از جمله برگزاری نماز جماعت تعطیل شد و پیش از ابلاغ دستور ریاست محترم قوه به زندانیان واجد شرایط مرخصی 20 روزه داده شد که با ابلاغ این دستور به 2 ماه افزایش یافت.

بهره مندی بیش از 1800 زندانی از مرخصی ایام کرونا

ذوالفعلی نژاد همچنین  از تصویب 2851 مورد مرخصی در جلسه شورای طبقه بندی خبر داد و گفت: البته 1870 نفر به مرخصی رفته و مابقی نتوانستند از عهده تامین وثیقه بربیایند.

مدیرکل زندان های استان در بخش دیگری از سخنانش به فعالیت های عمرانی این سازمان اشاره و ابراز داشت: افتتاح اندرزگاه نسوان زندان مرکزی توسط آیت الله رئیسی به صورت ویدئو کنفرانس، تجهیز مهدکودک زندان با اعتبار 650 میلیون تومان، احداث ساختمان ملاقات شرعی شامل سوئیت های پذیرایی برای استقرار خانواده های زندانیان غیر بومی با متراژ 300 متر مربع و با اعتبار 700میلیون تومان با مشارکت یک خیر اردکانی در اردکان از جمله اقدامات عمرانی سازمان به حساب می آید.

بیش از 750 زندانی به صورت ویدئو کنفرانس محاکمه شدند

این مقام مسئول با اشاره به برگزاری جلسات محاکمه زندانیان به صورت ویدئو کنفرانس در یزد برای اولین بار در کشور اظهار داشت: به پرونده 754 زندانی از طریق ویدئو کنفرانس و بدون اعزام به دادسرا رسیدگی شده است.

ذوالفعلی نژاد با بیان اینکه بازگشت مجدد به زندان های استان کمتر از 10 درصد است گفت: معمولا زندانیانی که در اینجا حرفه ای فرا می گیرند پس از آزادی مشغول به کار می شوند و اگر زندانی فعالیت اقتصادی داشته باشد و از جامعه ترد نشود امکان بازگشت مجددش به زندان بسیار پائین است.

مدیرکل زندان های استان یزد در ادامه با بیان اینکه یزد در زمینه استفاده از پابند الکترونیک در کشور رتبه دوم را داریم ابراز داشت: از سال 1396 که نظارت الکترونیکی جایگزین مجازات حبس شد برای 360 نفر در یزد طرح پابند الکترونیکی اجرایی شده است که البته این نوع نظارت برای زندانیان جرائم خفیف و زیر 5 سال محکومیت با درخواست زندانی اجرا می شود و به ازای هر روز مبلغ 3 هزار تومان از زندانی اخذ شده همچنین وثیقه دو میلیون تومانی نیز گرفته می شود.

اعطای 336 میلیون تومان کارت هدیه اهدایی رهبرمعظم انقلاب به خانواده های زندانیان یزد

وی در پایان از اعطای 336 میلیون تومان کارت هدیه اهدایی مقام معظم رهبری توسط بنیاد مستضعفان به خانواده های زندانیان یزد خبر داد و گفت: انجمن حمایت از زندانیان در ایام کرونا علاوه بر مورد فوق،  1100 سبد معیشتی  به  ارزش 660 میلیون تومان بین خانوارهای نیازمند توزیع شد البته از این تعداد 300 سبد توسط خیرین تامین شده است.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار