پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون امور طلاب حوزه علمیه استان یزد خبر داد

اعلام شهید شاخص روحانی یزد +زندگینامه


معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه استان یزد گفت: شهید حجت الاسلام محمدجعفر اخوان رحیمی به عنوان شهید شاخص روحانی استان یزد در سال 95 مشخص شده است.

به گزارش یزدامروز به نقل از حوزه علمیه یزد، حجت الاسلام سید مهدی حسینی راد روز گذشته در جلسه شورای بسیج استان یزد که در دفتر نماینده ولی فقیه در سپاه الغدیر یزد در خصوص برنامه های دهه فجر برگزار شد، اظهار داشت: شهید حجت الاسلام محمدجعفر اخوان رحیمی به عنوان شهید شاخص روحانی استان یزد در سال 95 مشخص شده است.
 
 
معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه استان یزد افزود: شهید حجت الاسلام محمدجعفر اخوان رحیمی در سال 1321ش در روستای زارج از توابع یزد چشم به جهان گشود.
 
وی با اشاره به اینکه شهید اخوان رحیمی قرآن را در همان سال های کودکی نزد مادرش فراگرفت، گفت: در شرح حالش آورده اند که به دلیل تنگناهای معیشتی به مدرسه نرفت، بلکه در کار زراعت پدرش را کمک می نمود.
 
حجت الاسلام حسینی راد ادامه داد: مدت ها این شهید چنین زیست تا این که در کلاس شبانه نام نوشت و در کنار کار به درس پرداخت و در 14 سالگی وارد مدرسه علمیه خان در یزد شد و پس از فراگیری مقدمات حوزوی به شیراز مهاجرت کرد و تحصیل علوم اسلامی را ادامه داد.
 
وی با بیان اینکه کتاب و تسبیح او را در حجرات محدود نکرد، بلکه از همان خرداد 42 فعالیت سیاسی خود را آغاز کرد گفت:  این طلبه مبارز در سال 1346 به خاطر فعالیت علیه رژیم پهلوی دستگیر و زندانی شد که پس از مدت ها آزاد گشت.
 
معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه استان یزد خاطرنشان کرد : او در سال 1350 نیز دستگیر و در همان سال آزاد شد.
 
وی عنوان کرد: حجت الاسلام اخوان رحیمی، با فهم این که کشور در زمان حساسی قرار دارد، سال های 1350 تا 1356 را با سفرهای تبلیغی و درس و مطالعه می گذراند و با سخنرانی های روشنگرانه اش، هدف معمار انقلاب، امام راحل را تشریح و فساد و ظلم دستگاه پهلوی را افشا می نمود، و بدین سان در آگاهی و رشد سیاسی مردم می کوشید.
 
حجت الاسلام حسینی عنوان کرد: او در سال 1357 عازم حج شد و از همانجا جهت تبلیغ و نشر دین اسلام به هرات سفر کرد و پس از فعالیت های خستگی ناپذیرش در آن دیار، به ایران بازگشت و در حراست و نگهداری از انقلاب به جمع دوستان زحمت کش خود پیوست.
 
معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه استان یزد یادآور شد: با شروع جنگ تحمیلی، با گروهی از برادران روحانی از سوی دفتر تبلیغات اسلامی قم به جبهه گیلان غرب رفت و مدت ها در آن و دیار به تلاش پرداخت تا سرانجام در هفتم مهرماه 1360 هدف ترکش خمپاره های دشمن قرار گرفت و جان به جان آفرین تسلیم کرد.
 
 
گفتنی است این جلسه با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس مدیر حوزه علمیه استان یزد، سردار فتوحی فرمانده سپاه الغدیر استان یزد، حجت السلام و المسلمین گندمی نماینده ولی فقیه در سپاه الغدیر یزد، حجت الاسلام داوودی رئیس بسیج طلاب استان یزد، حجت السلام سید مهدی حسینی راد معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه استان یزد، حجت السلام محمد فیاضی معاون برنامه ریزی و نظارت حوزه علمیه استان یزد، حجت الاسلام رضا خدادای معاون آمار و بررسی حوزه علمیه استان یزد، سرهنگ زارع معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه الغدیر، سرهنگ استادی معاون اجرایی سپاه الغدیر برگزار شد.
 
انتهای پیام/س*

آخرین اخبار آخرین اخبار