پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس کل بانک مرکزی خبرداد:

اعمال نرخ‌های جدید سود بانکی از ۱۵ اردیبهشت در بانک‌ها


رئیس کل بانک مرکزی از اجرای مصوبات جدید شورای پول و اعتبار از ۱۵ اردیبهشت ماه جاری خبر داد و گفت: نرخ های سود ۲۲ درصد تا زمان سررسید قرارداد اعمال می شود.

به گزارش یزد امــــــروز؛ ولی الله سیف در باره جزئیات مصوبات شورای پول و اعتبار، اظهار داشت: خوشبختانه در شرایط اقتصادی مطلوبی به سر می بریم و رشد اقتصادی خوبی را در سال 93 تجربه کردیم و در نهایت نرخ تورم به 15.6 د رصد رسید.


رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه پیش از این نرخ سود بانکی واقعی نبود و یک واگرایی بین نرخ سود بانکی و اقتصاد کشور ایجاد شده بود، افزود: از طرف دیگر وضعیت تسهیلات تکلیفی و معوقات بانکها و فعالیت های نامنضبط بانکها منجر به بررسی و تعیین نرخ سود بانکی و تعیین تکلیف آن در جلسه عصر سه شنبه شورای پول و اعتبار و در نهایت تصویب ساختار جدیدی برای نرخ سود بانکی شد.


رئیس شورای پول و اعتبار زمان اجرای دستورالعمل بانک مرکزی بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار را 15 اردیبهشت ماه جاری اعلام و تصریح کرد: بخشنامه نرخ‌های جدید سود بانکی توسط بانک مرکزی از امروز (چهارشنبه) ابلاغ خواهد شد و از روز 15 اردیبهشت لازم الاجرا است.


* قراردادهای 22 درصدی تا پایان سررسید اعتبار دارند/ بازنگری نرخ سود هر سه ماه یکبار


سیف ادامه داد: کسانی که در گذشته با نرخ سود 22 درصد با بانک توافق و قرارداد کرده اند تا زمان سررسید قرارداد نرخ سود 22 درصد قبلی را دریافت خواهند کرد و با اتمام مهلت سررسید نرخ‌های سود جدید و 20 درصد برای آنها اعمال خواهد شد.


رئیس کل بانک مرکزی همچنین با تأکید براینکه مصوبات جدید شورا قطعی نیست گفت: تصمیم دیشب شورا نهایی نیست و هر سه ماه یکبار نرخ ها براساس گزارش بانک مرکزی بازنگری خواهند شد.

منبع:تسنیم


آخرین اخبار آخرین اخبار