پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر جهاد کشاورزی بهاباد خبر داد

آغاز برداشت زیره سبز در بهاباد


مدیر جهاد کشاورزی بهاباد از آغاز برداشت زيره سبز از مزارع زير كشت اين محصول در شهرستان خبر داد.

به گزارش یزدامروز، مهدی عبدالحسین زاده  از آغاز برداشت زيره سبز از مزارع زير كشت اين محصول در شهرستان خبر داد.

مدیر جهاد کشاورزی بهاباد گفت: پيش بيني مي شود كشاورزان بهابادي امسال بیشارز100 تن زيره سبز از مزارع اين شهرستان برداشت كنند.

وی افزود: 100 هكتار از اراضي مستعد اين شهرستان به كشت زيره سبز اختصاص دارد و به طور متوسط از هرهكتار800 تا 1000  کیلو گرم محصول زيره برداشت مي شود وبا توجه به کم آب خواه بودن محصول وکوتاه بودن زمان کاشت وبرداشت ودرآمدزائی بالا مورداقبال کشاورزان قرارگرفته وکاشت این محصول دراین شهرستان افزایش داشته است .

عبدالحسین زاده تصریح کرد: کاشت زیره سبز دربهاباد از اوایل آبان ماه شروع و زمان برداشت از اوایل خرداد تا نیمه دوم  بهمن ادامه دارد .

این مقام مسئول اذعان داشت: شهرستان بهاباد بزرگترين توليد كننده زيره سبز در استان يزد است كه محصول توليدي علاوه برمصرف دراستان يزد به خراسان رضوي هم ارسال مي شود.

مد یرجهاد کشاورزی بهاباد افزود: همچنين شهرستان بهاباد سالانه بالغ بر دو هزار و 700 تن پسته و يك‌هزار و 500 كيلوگرم زعفران كه هر دو از محصولات صادراتي هستند توليد مي‌كند.

به گفته مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهاباد، تعداد 200 بهره بردار در اين شهرستان به كشت زيره اشتغال دارند و اين بهره برداران پس از برداشت زيره، زمين هاي خود را به كشت هندوانه اختصاص مي دهند.

گفتنی است بهاباد يكي از قطب هاي كشاورزي استان يزد به شمار مي آيد و انواع محصولات زراعي و باغي در اين شهرستان كاشت، داشت و برداشت مي شود.

زعفران، زيره سبز، پسته، پنبه، انگور و ميوه 'به' از مهمترين محصولات باغي و زراعي شهرستان بهاباد است كه انگور آن شهرت منطقه اي دارد و زعفران و پسته بهاباد از نوع مرغوب و از ارقام صادراتي است كه به خارج كشور صادر مي شود.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار