پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

همزمان با هفته سلامت؛

آغاز به کار«مدرسه خانوادگی دیابت» در یزد


مدیر مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت استان یزد گفت: همزمان با هفته سلامت «مدرسه خانوادگی دیابت» در یزد آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش یزدامروز به نقل از یزدبانو؛ دکتر سیدمحمدرضا آقایی با بیان اینکه «مدرسه خانوادگی دیابت» با هدف ایجاد بستر مناسب آموزشی و مداخله خانواده‌ها در مورد دیابت، راه‌های پیشگیری و درمان ایجاد شده است، خاطر نشان کرد: پس از انجام ثبت‌نام از افراد خانواده در این مرکز، سلامت خانواده سنجیده می‌شود و متناسب با شرایط خانوادگی دوره‌های آموزشی متعدد به افراد خانواده ارائه می‌شود.

وی دوره‌های آموزشی که قرار است ارائه شود را شامل روانشناسی، تحرک بدنی، آشپزی و ... عنوان کرد و افزود:  مهمترین مزیت این مدرسه خانوادگی برنامه‌ریزی، مداخله اعضا در فرآیند آموزش و تداوم برنامه‌ها بوده و در نهایت پس از پایان دوره آموزشی به خانواده‌های موفق، تسهیلاتی چون بسته‌های آموزشی، اردوهای تفریحی و مشاوره رایگان ارئه خواهد شد.

هفته سلامت از اول تا هفتم اردیبهشت‌ماه بوده و شعار امسال «غلبه بر ديابت» تعریف شده است.

عزم ملي براي تحقق اهداف سند بيماري‌هاي غيرواگير؛ بهداشت عمومي؛ فعاليت بدني، ورزش و سلامت؛ غلبه بر ديابت با تحرك و تغذيه سالم؛ سلامت، نقش غذا و دارو؛ اقتصاد مقاومتي اقدام و عمل در حوزه سلامت؛ آموزش، خود مراقبتي و سلامت به ترتیب عناوین روز شمار هفته سلامت در سال جاری است.

 


 


آخرین اخبار آخرین اخبار