پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

با هدف آشنا کردن جوانان با شیوه‌های کسب درآمداتفاق افتاد


سایت و نمایشگاه مجازی «باما HSEE » با ظرفیت معرفی بیش از 2000 هزار فرصت شغلی در 146 رشته دانشگاهی در یزد آغاز به کار کرد.

به گزارش یزدامروز، سرآمدی هر ساله یزدی‌ها در کنکور سراسری برندی شاخص و پرافتخار برای مردم و نظام آموزشی این استان است، ولی موضوع مهمتر که می‌تواند لذت این افتخار را پایدارتر سازد کارآمدی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در استان و کشور است که متأسفانه در حال حاضر این مهم آن طور که باید و شاید محقق نشده است.

مسئولان و صاحبان صنایع در حوزه‌های مختلف عدم مهارت فنی و اجرایی را یکی از جدی‌ترین چالش‌های فارغ التحصیلان می‌دانند و می‌گویند، توسعه صنعتی و اقتصادی علاوه بر آگاهی تئوری و علمی به مهارت لازم در حوزه‌های مختلف کسب و کار نیاز دارد که متأسفانه تعداد زیادی از فارغ التحصیلان فاقد تجربه کافی در حوزه اجرا هستند.

تحقیق و پژوهش‌های متعدد در این خصوص نشان می‌دهد که اگر دانش‌آموزان و دانشجویان همزمان با تحصیل با مشاغل و مهارت‌های مرتبط رشته درسی خود آشنا شوند مسیر اشتغال بعد از فارغ التحصیلی هموارتر و ایمن‌تر خواهد بود.

دکتر«محمدتقی قانعیان» با اشاره به ضرورت ایجاد زمینه مهارت‌افزایی بین فارغ التحصیلان دانشگاهی،‌اظهار کرد:‌ تحقق این مهم مستلزم آشنایی دانشجویان و دانش‌آموزان با شیوه‌های کسب درآمد از دروس مختلف است.

وی افزود:‌ به نظر می‌رسد اگر دانشجویان و دانش‌آموزان همزمان با زمان تحصیل در مورد ابعاد مختلف درسی آشنا شوند بیشتر نسبت به درک مفاهیم و کسب مهارت لازم برای آموزش اقدام می‌کنند.

مسئول دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در ادامه با اشاره به راه‌اندازی سایت و نمایشگاه مجاز «باما» گفت:‌ این سایت در حقیقت تجمیع شده عبارت بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی است که سعی دارد دانشجویان و دانش آموزان را با مشاغل مختلف و کسب و کار مرتبط با دروس آموزشی آنها آشنا کند.

قانعیان تصریح کرد:‌ سایت باما در حقیقت محلی برای تبدیل شدن فارغ التحصیلان دانشگاهی به کارشناسانی موثر و کارآمد در حوزه درسی و رشته‌های مرتبط است.

این مسئول آموزش شیوه کاریابی از دروس مختلف درسی را از جمله ویژگی‌های باما دانست و بیان کرد:‌ تاکنون بیش از دو هزار موسسه و شرکت مختلف در این سایت عضو شدند.

وی معرفی تاکنون 146 رشته دانشگاهی از کاردانی تا مقطع دکتری را از دیگر ویژگی‌های نمایشگاه مجازی باما عنوان کرد و ادامه داد:‌ دبیرستانی‌ها، پشت کنکوری‌ها و دانشجویان جامعه هدف محتوای آموزشی سایت باما هستند.

این استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان این‌که دانشجویان و دانش‌آموزان با استفاده از سایت باما توانمند می‌شوند،‌گفت:‌ نمایشگاه مجازی HSEE (سایت باما) به آدرس اینترنتیhttp://bamahse.com/ فرصتی مناسب برای پول درآوردن با اطلاعات عمومی و آموزشی است.

قانعیان معرفی رایگان انجمن‌های علمی، دانشگاهی و سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه‌های مختلف را از دیگر ویژگی‌های اجرایی باما دانست و بیان کرد:‌ تقویت و تأثیرگذاری سایت باما مستلزم حمایت بیش از پیش مسئولان استانی، اساتید دانشگاهی و صاحبان صنایع است.

مدیر و موسس سایت «باما» خاطرنشان کرد: این نمایشگاه مجازی برای تمام کارخانجات، هتل‌ها، بیمارستان‌ها و دانشجویان رشته‌های بهداشت، ایمنی و انرژی مناسب است.

این استاد دانشگاه با اشاره به ویژگی‌های آموزشی نمایشگاه مجازی باما، گفت: سایت باما به فارغ التحصیلان دانشگاهی ماهی‌گیری می‌آموزد.

وی در پایان با بیان این‌که اساتید دانشگاه و مدرسان آموزشگاه‌های مختلف باید آموزش‌های خود را با رویکرد توانمندسازی جامعه هدف طراحی و اجرایی کنند، تأکید کرد:‌ به نظر می‌رسد نمایشگاه مجازی باما نقشه راهبردی مناسبی برای آموزش کسب درآمد پایدار از دروس تحصیلی در مقاطع مختلف دبیرستانی و دانشگاهی است.

ایسنا/
 


آخرین اخبار آخرین اخبار