پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

با هدف تربیت مدرسین و نمایندگان کشوری؛

آغاز بکار کارگروه ملي مداخله در فرايند طلاق در استان يزد


کارگاه ملی مداخله در فرآیند طلاق با هدف تربیت مدرسین و نمایندگان کشوری به مدت چهار روز در یزد آغاز به کار کرد.

به گزارش یزدامـــروز،صبح امروز کارگاه ملی مداخله در فرآیند طلاق با موضوع خیانت و خشونت خانگی با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد، اساتید برجسته کشوری در رشته های مربوطه در یزد، کار خود را آغاز کرد.


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان یزد با اشاره به اهمیت موضوع طلاق،درخصوص کارگاه ملی مداخله در فرآیند طلاق و برنامه های این کارگاه گفت: این کارگاه به مدت 4روزبا حضوراساتید منتخب از سایر استان ها و استان، در یزد برگزار خواهد شد.

سیدعلی اصغر رفاهی ادامه داد:محوریت این مراسم موضوع خیانت و خشونت خانوادگی بوده که هردو این آسیب ها،پایه گذار طلاق بین زوجین می باشد.

وی ابرازامیدواری کرد با ارائه مباحث مفید اساتید در موضوعات مختلف به افراد شرکت کننده، شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه باشیم.


رفاهی با اشاره به برگزاری دوره های قبلی این کارگاه  در سایر استان های کشور، اظهار داشت:هدف از تشکیل این جلسات، ارتقاء سطح دانش اساتید برای برگزاری کارگاه هایی در سطح استان بوده که پس از برگزاری کارگاه های استانی، شاهد فعالیت مراکز مشاوره خانواده خواهیم بود که مبنای این مراکز جلوگیری از ثبت طلاق توافقی در دادگاه های خانواده و ارجاع به مراکز مشاوره می باشد.

وی تاکید کرد: البته هدف اصلی این اقدامات،ارائه خدمات به متقاضیان طلاق در راستای تصمیم گیری نهایی جهت سازش یا طلاق می باشد.


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان  در خصوص مفاد این کارگاه تصریح کرد:پیش بینی می شود با هماهنگی وبرنامه ریزی هایی که در این جلسات صورت می گیرد خروجی آن، کاهش آسیب های اجتماعی و مهار روند روبه رشد طلاق باشد.

انتهای پیام/ا.م


آخرین اخبار آخرین اخبار