محتوا محتوامدیر حج و زیارت یزد گفت : ثبت نام مرحله جدید سفر به عتبات عالیات در عراق از امروز(دوشنبه) در این استان آغاز شد.

به گزارش یزدامروز به نقل از روابط عمومی دفتر حج و زیارت استان یزد، علی اصغر شریفی افزود: اعزام های این دوره از 14 خرداد ماه آغاز می شود و تا 11 تیر ماه ادامه دارد، زائران می توانند برای ثبت نام به یکی از دفاتر خدمات زیارتی استان مراجعه یا از طریق سامانه www.atabat.org.ir اقدام کنند.
وی در مورد فعالیت گروه های غیرمجاز در اعزام زائران به عتبات تاکید کرد: این کاروان ها از پوشش امنیتی ، خدمات بیمه ، هلال احمر ، بهداشت و ... مناسب برخوردار نبوده و زیرنظر حج و زیارت هم نیستند که در صورت بروز مشکل ، مرجعی برای رسیدگی به مشکلات زائران وجود ندارد.
شریفی در مورد شناسایی دفاتر مجاز زیارتی اظهار کرد: دفاتر مجاز لوح شناسایی سازمان حج و زیارت دارند، مردم می توانند با تماس با مدیریت حج و زیارت در مورد دفاتر مجاز سئوال کنند.
وی با اشاره به اینکه در این دوره اعزام کاروان های هوایی هفت روز است، افزود: بیش از 80 درصد زائران هوایی به عراق اعزام می‌شوند.
به گفته مدیر حج و زیارت استان یزد در سال 1396، 16هزار و 83 زائر در قالب 402 کاروان به عراق اعزام شدند که 60درصد سفرها هوایی و بقیه زمینی بود.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار