پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

ساعتی پیش صورت گرفت

آغاز روز دوم رزمایش بزرگ سپاه با حضور ۱۰ لشکر رزمی/نمایش ربات‌های رزمی و شناسایی سپاه برای اولین بار +تصاویر


دومین روز رزمایش پیامبر اعظم(ص) سپاه پاسداران با محوریت نیروی زمینی سپاه در منطقه عمومی جاسک آغاز شد.

به گزارش یزد رسا، اعزامی به منطقه عمومی رزمایش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (جاسک) دومین روز از رزمایش پیامبر اعظم(ص) سپاه پاسداران با محوریت نیروی زمینی در جنوب و جنوب غرب کشور آغاز شد.

منطقه سیریک جاسک از کوه مبارک تا منطقه گتان مکانی که خلیج فارس را به دریای عمان وصل می‌کند به عنوان منطقه عمومی رزمایش در جنوب کشور انتخاب شده است. 

به گزارش تسنیم در این رزمایش، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه، سرلشکر رشید جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه و سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران حضور دارند.

حدود 10 لشکر رزمی نیروی زمینی سپاه در رزمایش امروز به انجام عملیات خواهند پرداخت که گروه‌های توپخانه‌ای زرهی، هوابرد و نیروهای مخصوص با انجام تاکتیک‌های مختلف دفاع ثابت، متحرک، هلی‌برن، ضد هلی‌برن و دفاع ساحلی به انجام ماموریت خواهند پرداخت.

همچنین برقراری آتش پرحجم در منطقه کوه مبارک از عملیات‌های امروز نیروی زمینی سپاه خواهد بود که پشتیبانی نیروهای نظامی حاضر در منطقه توسط نیروهای بومی صورت خواهد گرفت که بر این اساس گردان‌های بیت‌المقدس ماموریت انجام این وظیفه را برعهده خواهند داشت.

ایجاد 100 موضع بتنی در کوه‌های شمالی خلیج فارس از امتیازاتی است که نیروی زمینی سپاه برای رزمایش امروز انجام داده است که از این مواضع به عنوان نقاط مستحکمی برای دفع متجاوزین یاد می‌شود.

پرواز پهپادهای نیروی زمینی سپاه با دوربین‌های قوی در ارتفاع 150 متری از دیگر برنامه‌های امروز نیروی زمینی سپاه در رزمایش پیامبر اعظم(ص) 9 خواهد بود.

همچنین، پرواز پهپادهای آر‌پی‌اچ با قابلیت شناسایی در روز و شب و با برد 7 کیلومتر، سلاح جمرات با دقت اصابت کمتر از یک متر (کروز بدون موتور)، رمیت (مین‌کنار جاده‌ای)، صیاد (مین‌جهنده) با قابلیت پرتاب تا ارتفاع 10 الی 15 متر از زمین، سلاح واصل با قابلیت پرتاب تا مرز حدود 100 متر به جلو، خیبر با قابلیت ایجاد انفجار قوی، نصیر (تیربار چرخشی 6 لول) با قابلیت انهدام موشک‌های کروز دشمن، آصف (تیربار 3 لول)، تک تیراندازهای آرش و سیاوش، ربات شناسایی با برد 5 کیلومتری با دوربین‌های ترمال و فنی، ربات مسلح با قابلیت انهدام اهداف در برد 5 کیلومتر، پروژه حامی (تیربار هوشمند با نصب دوربین و لیزر) از جمله دستاوردهای نیروی زمینی سپاه است که به گفته سردار حمید سرخیلی بخشی از آنها امروز تست خواهند شد.

ایجاد دیوارهای مولتی‌ سلول برای حفاظت از مکان‌ها با قابلیت تاسیس سریع از دیگر اقداماتی است که نیروی زمینی سپاه امروز آن را در صحنه عمل اجرا خواهد کرد.

انتهای پیام/س

تصاویر زیر مربوط به روز اول رزمایش است


آخرین اخبار آخرین اخبار