پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

با تصویب هیات دولت انجام شد

آغاز ساعت کاری تمامی وزارتخانه‌ها روز دوشنبه با دو ساعت تاخیر


هیات دولت تصویب کرد که با توجه به فرا رسیدن شب‌های قدر ساعت کار تمام وزارتخانه ها، سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات دولتی سراسر کشور در روز ۱۹ ماه مبارک رمضان با دو ساعت تاخیر آغاز می‌شود.

به گزارش یزد رسا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، هیات دولت روز یکشنبه در جلسه ای به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری تصویب کرد که با توجه به فرا رسیدن شبهای قدر و سوگواری مولای متقیان حضرت علی (ع)، زمان شروع به کار کلیه وزارتخانه ها، سازمانها، شرکتها و موسسات دولتی در سراسر کشور در روز 19 ماه مبارک رمضان با دو ساعت تاخیر آغاز می شود.

رییس جمهوری در این جلسه با تسلیت ایام شهادت حضرت علی (ع) اظهارداشت که ملت ایران همواره به پیروی از خاندان رسالت افتخار کرده و در عشق به اهل بیت عصمت و طهارت پیشگام بوده است.
روحانی با بیان اینکه شبهای قدر، شبهای نزول ملائک و رحمت خداوند است، برگزاری اجتماعات با شکوه مردم به مناسبت این شبها و سوگواری مولای متقیان علی (ع) را از جلوه های باشکوه ایمان و عشق به اهل بیت پیامبر(ص) در میان مردم دانست و اظهار امیدواری کرد که همگان بتوانیم راه و مسیر آن امام همام را پیروی کنیم.
در ادامه تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بررسی به تصویب هیات وزیران رسید.
با تصویب دولت، مبلغ ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات ناشی از ریزش کوه در استان مازندران و همچنین مبلغ ۲۰ میلیارد ریال برای کمک به مرغداران بابت جبران بخشی از خسارات وارده به صنعت طیور استان ناشی از شیوع بیماری آنفلوآنزای حاد پرندگان در این استان اختصاص یافت.
هیات وزیران به منظور اجرای طرح جمع آوری آبهای سطحی شهر آزادشهر با هدف کاهش خسارات ناشی از وقوع سیلاب، مبلغ ۳۰ میلیارد ریال اعتبار در اختیار سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان قرار داد.
اختصاص مبلغ ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد زیرساختها، توسعه و تقویت و خرید تجهیزات مرکز لرزه نگاری به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، مبلغ ۸۰ میلیارد ریال برای مقابله با آتش سوزی و پایش جنگلها و مراتع به سازمان مدیریت بحران و مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال بابت بازسازی تاسیسات زیربنایی راه ها و معابر خسارت دیده ناشی از سیل در استان مازندران از دیگر مصوبات این جلسه هیات وزیران بود.
آیین نامه تکمیل پروژه های نیمه تمام دولتی، از دیگر مصوبات این جلسه بود. براساس این آیین نامه، دستگاه اجرایی مجاز است پروژه های خود را بر اساس تفاهم نامه با خیرین و با استفاده از مشارکت آنها تکمیل نماید. پروژه هایی که حداقل ۳۰ درصد از منابع تکمیلی آنها توسط خیرین تامین شده باشد و به بهره برداری برسند، می توانند توسط خیرین نامگذاری شوند و تغییر نام آن بدون موافقت آنها یا وراث شان امکان پذیر نیست.
همچنین بر اساس آیین نامه دیگری موضوع تشویق خیرین برای شرکت در اجرای طرح های تملک دارایی های سرمایه ای، دستگاه اجرایی باید طرح های خود را معرفی کند و در صورتی که خیرین، متقاضی برخورداری از منابع دستگاه اجرایی برای سود و کارمزد تسهیلات اعطایی برای اجرای طرح ها هستند، باید تقاضای خود را به صورت کتبی به دستگاه اجرایی مربوط اعلام و دستگاه اجرایی موظف است ظرف ۲۰ روز نسبت به بررسی پیشنهادها و اعلام نتیجه اقدام نماید. بازپرداخت سود و کارمزد تسهیلات اعطایی براساس قرارداد بین دستگاه اجرایی، بانک عامل و خیرین تا زمان خاتمه طرح، از محل اعتبارات همان طرح صورت می گیرد.
همچنین با تصویب دولت، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجاز است از محل منابع داخلی خود نسبت به تامین و پرداخت مبلغ ۵۲۶ میلیارد و ۷۳۹ میلیون و ۲۰ هزار و ۷۷۷ ریال بابت تسویه بدهی ناشی از تعهدات جمهوری اسلامی ایران به صندوق بین المللی پول به منظور تعدیل ارزش ریالی اقدام کند.

هیات وزیران همچنین به منظور انجام عملیات اجرایی تامین آب اضطراری و ارتقای کیفیت آب شرب شهرها و روستاهای کشور مبلغ هشت هزار میلیارد ریال اختصاص داد.
به منظور انجام صحیح مسئولیت پذیرش، نگهداری و مراقبت، حضانت و سرپرستی کودکان بی سرپرست و بدسرپرست توسط سازمان بهزیستی کشور و اختیار واگذاری سرپرستی آنان به خانواده های واجد شرایط و موسسات، هیات وزیران آیین نامه اجرایی قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست را به تصویب رساند.
همچنین آیین نامه یکی از مواد قانون فوق موضوع ثبت مشخصات فردی کودک یا نوجوان تحت سرپرستی در شناسنامه سرپرست یا زوجین، به تصویب هیات وزیران رسید.
دولت به منظور استمرار و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ کرامت ایثارگران با اولویت عرضه منابع مالی، فرصتها، امکانات و تسهیلات و امتیازات به ایثارگران، پدر، مادر، همسر و فرزندان شهدا، جانبازان، آزادگان و افراد تحت تکفل آنان، سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان را به تصویب رساند.
لایحه ماده واحده مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی نیز توسط هیات وزیران به تصویب رسید.

انتهای پیام/ع


آخرین اخبار آخرین اخبار