پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس شورای حمل و نقل استان یزد خبر داد

آغاز مطالعات راه اندازی قطار حومه ای استان یزد/توسعه گردشگری و کاهش حوادث جاده ای از نتایج طرح


رئیس شورای حمل و نقل استان یزد گفت: با آغاز مطالعات راه اندازی قطار حومه ای استان از عقدا به مهریز که در سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به استان یزد مصوب شد، این طرح اثرات مثبت اجتماعی و اقتصادی برای استان به همراه خواهد داشت .

به گزارش یزدامروز به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی استان یزد، محمدرضا نقصان محمدی از پیش بینی طرح های مختلف در حوزه حمل و نقل ریلی، جاده ای و بهسازی و نوسازی شهری و ساخت مسکن اجتماعی خبرداد و گفت: با راه اندازی قطار حومه ای استان علاوه بر توسعه صنعت گردشگری، شاهد کاهش حوادث جاده ای نیز خواهیم بود.

وی افزود: با توجه به میزان تردد بالای قطارهای باری در محدوده استان یزد، در این سفر قرار شد تا طرح انتقال تردد قطارهای باری به بیرون شهر یزد در دستور کار راه آهن یزد قرار گیرد .

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد درباره طرح های حوزه راه نیز با تبیین اهمیت ساخت آزاد راه نطنز - انار افزود: باتوجه به موقعیت راه های استان و قرارگیری آن در مسیر کریدور شمال به جنوب و غرب به شرق، شاهد حجم بالای بار ترافیکی در محورهای مواصلاتی استان یزد هستیم.

نقصان محمدی تصریح کرد: لزوم توسعه آزاد راه ها در استان، باعث شده تا طرح آزادراه نطنز- انار در دستور کار قرار گیرد و بزودی عملیات ارتقاء این بزرگراه به آزادراه آغاز می شود.

استان یزد و بخصوص شهر یزد به واسطه قرار گرفتن در شاهراه مواصلاتی کشور از جایگاه خاصی در حمل‌و نقل مسافر و بار در کشور برخوردار است.

چهار اداره کل راه آهن به راه آهن یزد متصل است و هم اکنون این اداره کل، وظیفه ترانزیت و اتصال شبکه های ریلی راه آهن اصفهان، شرق، کرمان و هرمزگان را برعهده دارد.

راه آهن استان یزد با سهم بیش از 30 درصدی حمل و نقل بار راه آهن جمهوری اسلامی ایران در طول 15سال گذشته در جایگاه نخست کشور قرار داشته است.

استان یزد دارای 681 کیلومتر بزرگراه، 657 کیلومتر راه اصلی، 980 کیلومتر راه فرعی، 2250 کیلومتر راه روستایی است که 1267 کیلومتر آن جزو راه‌های شریانی و ملی است.


آخرین اخبار آخرین اخبار