پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رییس بسیج جامعه زنان استان یزد خبر داد

افتتاحیه برنامه های گرامیداشت «روز ملی بسیج جامعه زنان» در سراسر استان یزد


رییس بسیج جامعه زنان یزد از افتتاحیه برنامه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و بصیرتی در پایگاه های بسیج جامعه زنان سراسر استان یزد همزمان با 16 اسفند روز ملی بسیج جامعه زنان خبر داد و گفت: این برنامه ها تا روز بزرگداشت مقام زن ادامه می یابد.

یزد امروز؛ ناهید جمشیدی صبح امروزدرگفتگوبا خبرنگار یزدبانو، فرارسیدن 16 اسفند روز ملی بسیج جامعه زنان را به بانوان بسیجی استان یزد تبریک گفت و افزود: بنا به پیام تاریخی رهبر معظم انقلاب اسلامی به کنگره بزرگداشت هفت هزار زن شهیده کشور در سال 91 و نامگذاری 16 اسفند با عنوان روز ملی بسیج جامعه زنان از سوی معظم له در این پیام، این روز با عنوان «روز ملی بسیج جامعه زنان» در تقویم جمهوری اسلامی ایران درج می شود.


وی در خصوص برنامه های گرامیداشت 16 اسفند اعلام کرد: با هماهنگی و برنامه ریزی های انجام شده از امروز در حوزه های مرکزی بسیج جامعه زنان در سراسر شهرستان های استان یزد و پایگاه های بسیج خواهران محلات برنامه های شاد و متنوعی اعم از ورزشی، مسابقات فرهنگی، نشست های بصیرتی، نمایشگاه و... با توجه به برنامه ریزی های هر پایگاه افتتاح و آغاز می شود.


رییس بسیج جامعه زنان یزد ادامه داد: این برنامه ها تا 24 اسفند که روز بزرگداشت ایثارگران و اسوه های صبر و مقاومت  و نیز متقارن با میلاد حضرت زهرا(س)و روز بزرگداشت مقام زن خواهد بود ادامه می یابد و از برترین ها و نخبگان زن بسیجی در بخش های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصاد مقاومتی و...تقدیر می شود.


خانم جمشیدی تصریح کرد: زنان ایرانی همانند مردان در به ثمر رساندن انقلاب اسلامی نقش اساسی ایفا نمودند و تبلور نقش زن در دفاع مقدس و بعد از آن را می توان در تشکل مردمی به نام بسیج خواهران و حقیقتا بسیج خواهران را می توان موتور حرکت اجتماعی و سیاسی زنان ایران دانست.


وی سیاست ها و اهداف بسیج جامعه زنان را معرفت افزایی و بصیر افزایی بانوان بسیجی، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و نهادینه سازی نقش زنان در تحکیم بنیان خانواده، توانمند سازی زنان در عرصه کارآمدی و کارآفرینی و تقویت بنیه علمی خواهران و حضور مؤثر در فضای مجازی برشمرد.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار