پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


افتتاح سه مجموعه گردشگری در مهریز در آینده ای نزدیک


کرباسی از افتتاح سه مجموعه گردشگری در باغشهر تاریخی مهریز و روستای بهادران در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش یزدامروز، مجاهد کرباسی گفت: سه واحد بومگردی، سفره خانه سنتی و اقامتگاه سنتی در باغشهر تاریخی مهریز و روستای بهادران این شهرستان آماده افتتاح و بهره برداری هستند.

وی افزود: برای راه اندازی و بهره برداری از این سه مجموعه گردشگری بیش از ۳۰میلیارد ریال هزینه شده و با افتتاح این واحد‌ها زمینه اشتغال ۲۰نفر در بخش گردشگری شهرستان فراهم خواهد شد.

کرباسی با اشاره به فعالیت بیش از ۵۰مرکز اقامتی در شهرستان مهریز اظهار داشت: مهریز پس از شهر یزد دارای بیشترین مجموعه‌های اقامتی و پذیرایی است و کلیه این اماکن با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی آماده پذیرایی از گردشگران هستند.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مهریز ادامه داد: این شهرستان همچنین با دارا بودن مناطق ییلاقی خوش آب و هوا وجاذبه‌های گردشگری طبیعی نظیر دشت ریواس، دره دامگاهان و دره ثبتی آدرشک قابلیت‌های گردشگری منحصر به فردی دارد که با افتتاح بوم گردی‌های زیاد، به قطب بوم گردی استان یزد تبدیل شده است.

شهرستان مهریز دارای ۶۰۰ اثر تاریخی و طبیعی شناسایی شده و ١١٢ اثر ثبتی است که باغشهر تاریخی آن، در آبان ماه سال گذشته در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار