پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل بهزیستی استان یزدخبر داد

افتتاح مرکز خدمات سالمندی بهار در یزد/مهدهای کودک استان تحت نظارت کارشناسان بهریستی!


مدیرکل بهزیستی استان یزدگفت: نظارت برنحوه آموزش در تمامی مهدهای کودک استان توسط مدیران، روحانیون وکارشناسان سازمان وجود دارد و حتی این سازمان آمادگی اتشار مستندات آموزشی خود را دارد.

یه گزارش خبرنگار یزدامـــــــروز؛مدیرکل بهزیستی استان یزد در نشست خبری به مناسبت هفته سالمند و ناشنوایان با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و تسلیت به شهدات رسیدن جمعی از حجاج ایرانی در حوادث اخیر گفت:بخشی از اینگونه حوادث که منجر به قربانی شدن انسان های بی گناه و اضاف شدن به افراد معلول جامعه می شود متوجه سازمان بهزیستی است.

جلیل عفتی با اشاره به هفته سالمندی (چهارم تا نهم مهرماه) گفت:با توجه به رویکرد جهانی در افزایش سن افراد و بالارفتن امید به زندگی در کشوربایددر برنامه ریزی های کلان موضوع حمایت ازسالمندان لحاظ شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر7.3درصد از جمعیت کشور سالمند هستند گفت : البته این آمار در استان به 8.3درصد می رسد که 1درصد از متوسط کشوری بالاتر است.

عفتی در تعریف سالمندی اضافه کرد:دراستاندارد های جهانی به افراد بین 60تا75سال سالمند،76تا90سال پیرو 90سال به بالا خیلی پیر گفته می شود

وی «سلامت و رفاه اجتماعی سالمندان نماد توسعه پایدار» را شعارکشور در هفته سالمندی عنوان کرد وگفت: در آموزه های دینی و ملی ما براحترام وحفظ حرمت سالمندان بسیار تاکید شده است و برهمین اساس باید از کودکی ،کودکانمان را با این مبحث آشنا کنیم.

عفتی تاکید کرد:سالم سالمند شدن باید از مهمترین دغدغه نسل امروز و خانواده های افراد درمعرض سالمندی باشد چراکه وقتی در دوران سالمندی به انواع بیماری ها دچار شود علاوه بر اینکه از این دوران لذتی نمی برد دچار مشکلات روحی هم خواهد شد.

وی تغدیه مناسب،ورزش کردن و سبک رندگی را از مهمترین عوامل دخیل در سالم سالمند شدن دانست و گفت: البته سالمندان و خانواده های آنان نیز باید در این دوران مراقبت های لازم را داشته باشند.

عفتی از افتتاح مرکز خدمات سالمندی بهار یزد خبر داد و ادامه داد: چهار محور در خصوص سالمندان در استان در دستور کار سازمان بهزیستی قرار دارد که ویزیت رایگان سالمندان درمنزل،طرح آموزش مراقبت سالمندی در محیط منزل،ارائه خدمات در مراکز روزانه و شبانه روزی سالمندی به سالمندان از محورهای این چهارمحور می باشد.

وی درپاسخ به سوال خبرنگار یزدامروزدرخصوص چگونگی نحوه نظارت برآموزش در مهدکودک های استان توسط سازمان بهزیستی و سخنان غبردینی یکی از مربیان دریک مهدکودک یزد اظهار داشت: نظارت برنحوه آموزش در تمامی مهدهای کودک استان توسط مدیران، روحانیون وکارشناسان سازمان وجود دارد و حتی این سازمان آمادگی اتشار مستندات آموزشی خود را دارد.

وی ادامه داد: البته ممکن است در شخصی از خودش حرفی را مطرح کرده باشد که قابل پیگیری است اما در مجموع نظارت دقیقی بر آموزه ها در مهدها وجود دارد.


آخرین اخبار آخرین اخبار